Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 691
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 691
Název:Biolíheň
(Die Bio-Brüter)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 690 • chronologicky • AT 692 »
Vydáno poprvé:24. prosince 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
V rukách genetických experimentátorů

Na Zuynamu, planetě genetických techniků, která se nazývá také Biolíheň, panuje velký nedostatek plazmy; čerstvá plazma, která obsahuje co možná nejvíc psionického potenciálu, je hlavní složkou jejich výzkumného materiálu. Už dávno není dostupná téměř žádná vhodná plazma a cena trvale stoupá. Hlavní vědec proto spřádá vlastní plány, jak se k vzácnému materiálu dostat. Nakonec chtějí výzkumníci vyvinout Přisluhovače, virus nebo prostředek, kterým chtějí zabodovat u Fazety z Janzonborru Yog-Mann-Yoga. Hunkle-Bha, největší dodavatel plazmy, má velké problémy, protože Purtupf, největší dealer neustále zvyšuje ceny a redukuje dodávané množství. Bylo vysláno již 17 expedicí do Lanoví, na domovskou planetu Purtupfa, ale ani jedna se nikdy nevrátila. Když obě zbývající lodě Noos-Unosů zaútočili na ANIMU, katapultovali jí hyperprostorem ven ze Sluneční stepi na okraj systému Doomhirn, jehož druhou planetou je Zuynam. Zcela zesláblá ANIMA musí regenerovat; Atlan, Duun, Almergund a Wasterjajn Kaz se vydají na cestu s KORÁLEM, by Zuynam prozkoumali; Dhonat zůstane na palubě ANIMY.

KORÁL přistane poblíž velkého města a Atlan je krátce na to osloven Zuynamem Sitortodem. Považuje Atlana za Purtupfa, nebo přinejmenším za vyslance Purtupfa. Zvlášť ho ovlivní Wasterjajn; na Biolíhni se již několikrát podařilo stvořit bytost se dvěma hlavami, ještě nikdy se ale nesetkali s takovýmto živým tvorem. Sitortode ho pozve k sobě domů. Atlan nedokáže přesvědčit svými ideály zcela svázaného Sitortoda; pořád Arkonidana považuje za vyslance Purtupfa, který chce pouze vyhnat cenu plazmy do výše.

Mezitím Olavv naváže kontakt s Detomee, aby si promluvil o nedostatku plazmy. Olavv dostane od Hunklec-Bha nabídku, o které se mu ani nesnilo: nejlepší plazmu v ohromném množství. Hunkle-Bha objevil ANIMU a převezl jí na třetí planetu Gaukler. Protože Olavv požadovanou sumu nemůže zaplatit a Detome nedisponuje dostatkem finačních prostředků, obrátí se na Sitortodeho. Uvěří přitom Sitortodeho domněnce, že Atlan je vyslancem Purtupfa, a rozhodnou se Arkonidana unést. Podaří se jim to díky několika preparátům a zabrání Sitortodemu, aby proti tomu několik hodin mohl něco podniknout. Pokusí se zahladit stopu, ale Sitortode se nenechá oklamat, a najde jejich tajný úkryt. S pomocí několika tuctů pomocníků oblehnou Detomeeho dům. Arkonidanovi se mezitím podařilo přesvědčit Olavva a Detomee o své nevině, ale protože je nyní i on sám v ohrožení, uzavře s nimi spojenectví. Detomee nasadí plyn, který u všech, kteří ho vdechnou, vyvolá energický odpor k jakémukoliv druhu rozkazů. Sitortodeho pomocníci, stejně jako přivolané pořádkové síly, se zdráhají splnit své rozkazy. Dříve než ale plyn začne působit, je Olavv zatčen.

Během vzniklého zmatku se Atlan může postavit Sitortodemu. Ten se ho, stejně jako Olavva a Detomee, pokusí infikovat zákeřnou nemocí, nakazí ale i sám sebe. Jako protilék se dá použít vysoce kvalitní plazma, a tu v současnosti na Zuynamu nikdo nemá. Disponuje ale ke startu připravenou malou kosmickou lodí, se které se dá rychle dostat k 4.5 světelných let vzdálenému Lanoví. Atlan, kterého tamní poměry zajímají, se rozhodne doprovázet Sitortodeho (Sitortode je přesvědčen, že je Atlan rovněž nakažený a nic jiného mu nezbývá; o léčebném účinku buněčného aktivátoru nic netuší). Duun, Almergund, Wasterjajn Kaz a Detomee ho doprovázejí.

Kjaer, jeden z nejvíce ponižovaných pomocníků genetických techniků, potají pracuje pro Fazetu Yog-Mann-Yoga. Pozoroval události kolem obléhání Detomeeho domu a velice se zajímá o Atlana; to by mu mohlo velice pomoci ve službě u Fazety. Proto naváže Kjaer kontakt s Diamantem Dvojčete (jak se také Yog-Mann-Yoga nazývá). Diamant pošle tři vesmírné průzkumníky Ocelové hordy, aby nabrali Kjaera a sledovali kosmickou loď Sitortodeho a vše v utajení pozorovali. Fazetta má Purtupfa negativní názor. Konec konců je to jeho téměř plazmatický monopol, kdo může za to, že Biolíheň neodvádí dostatečnou práci.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A686« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)