Atlan 692 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 692
Název:Ocelová horda
(Die stählerne Horde)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 691 • chronologicky • AT 693 »
Vydáno poprvé:31. prosince 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Drábové Yog-Mann-Yoga nastupují

Atlan se nachází společně s Duun, Almergundou, Wasterjajnem Kazem a Zuynamka Detomee na palubě Sitortodeho kosmické lodi se kterou chtějí získat na Lanoví vysoce kvalitní plazmu. Sitortode se infikoval smrtelnou nemocí, kterou sám vyvinul, a jako protijed potřebuje plazmu. Je přesvědčený, že je Atlan také infikovaný; o léčivých silách buněčného aktivátoru nic neví. Atlan je tedy dobrovolný zajatec; aby svou roli sehrál důvěryhodně, vytvoří si pomocí sebehypnózy první očividné příznaky nemoci na kůži. Když dorazí k Lanoví, poznají cestující lodi, že tato planeta nemá žádné slunce; je ale obklopena stovkami umělých sluncí. Podle pověsti je planeta obklopena Prstencem pekla. Atlan rychle pozná, co prstenec je: planeta je oklopena mračnem molekul antihmoty, které všechna pronikající tělesa okamžitě zničí. Proto se nepřibližuje k planetě, ale čeká na orbitu. Brzy s nimi naváže kontakt podřízený Purtupfa. Atlan ho obelstí, zatímco se vydává za posla Osvíceného a požaduje neprodleně mluvit s Purtupfem. Po krátkém čase na rozmyšlenou je Atlan pozván na kosmickou loď podřízeného a přistane na Lanoví. Jako doprovod si zvolí Detomee (díky jejím rozsáhlým vědomostem) a Duun (kvůli jejím schopnostem transversální teleportace).

Jsou předvedeni k Purtupfovi, který zpočátku jejich bluf nepozná a vyprosí si deset hodin na rozmyšlenou, aby uvážil Atlanovy požadavky (dobrá plazma v dostatečném množství za rozumnou cenu). Během této doby potkají Vindara, posledního žijícího Ruyda, který chce Purtupfa zabít kvůli vraždě rodičů. Společně s Vindarem zkoumají přerostlou džunglí zarostlé ruiny města, ve kterém Purtupf sídlí, a dostanou se do laboratoře, ve které se vyrábí plazma. Najdou tam dveře do tajného traktu, které dokáže otevřít jen Vindar. Vindar se zde dozví, že jeho národ byl téměř zničen Osvíceným. Protože předvídali konec, založili Ruydové genetickou továrnu, která s pomocí plazmy dokáže opět vyrobit původní těla Ruydů. Obsah vědomí posledních Ruydů byl uložen do dobře skrytého zásobníku.

Purtupf pomalu bluf prokoukne; pošle stvořené plazmatické tvory, aby Atlana a jeho společníky polapily. Protože je útok nekoordinovaný, dokáží jim uniknout. Vydají se k přistávací ploše, na které je už čeká Purtupf, aby je zabil. Purtupf disponuje schopností antimateriální projekce. Detomee se podaří mu tuto schopnost zablokovat. Purtupf byl totiž její uměle stvořený živý tvor (který později uprchl), a měl zabudovanou bezpečnostní pojistku, kterou teď pomocí signálního generátoru aktivovala. Purtupf uprchne a protože přišel o své schopnosti, nemůže už udržovat antihmotový pás kolem Lanoví, který se zřítí.

Kjaer, který čekal na palubě jedné ze tří průzkumných lodí Ocelové Hordy, nyní zasáhne. Jedná podle rozkazu Diamanta Dvojčete (jak si také říká Fazeta Yog-Mann-Yog), zabije Purtupfa a Atlan s jeho druhy zajme. Sitortode, který čeká na orbitu a je stále neklidnější, je s nervy už dávno na konci a blízko šílenství. Po objevení Hordy se dá na útěku, je ale zničen i se svou kosmickou lodí. Krátce předtím se stačí ještě Almergunda a Wasterjajn teleportovat k Atlanovi.

Když se Ocelová horda stáhne, začíná Vindar dávat pokyny robotům genetické továrny, aby začaly opravovat město a připravily ho na opětovné osídlení jeho národem. Aby toho mohl dosáhnout, chce výzkumníkům ze Zuynamu dodávat v dostatečném množství plazmu a využívat jejich pomoc. Prozradí to překvapivě se objevivšímu Colemaynovi.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A692« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!