Atlan 693 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 693
Název:Záhada psionického kontejneru
(Das Rätsel der Psi-Container)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 692 • chronologicky • AT 694 »
Vydáno poprvé:7. ledna 1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Tribut pro Osvíceného

Mycara žije na planetě Birtz v sektoru Ordardor. Drábové Gentile Kaze zde vybudovali hrůznou továrnu. Birzové jsou parapsychicky nadaní. Kvůli svému psionickému potenciálu jsou chytáni a následně je jim v této továrně psionický potenciál odebírán. Birtz, který tuto proceduru přežije, se inteligenčně dostane na úroveň zvířat nebo primátů. Drábové nevědí, že jsou Blitzové inteligentní, ale to by stejně nemělo žádný vliv. Mycara popíše tento stav Colemaynovi a hvězdný tramp v ní probudí naději, že se situace brzy v dobré obrátí.

Flora Almuth je už více než dva měsíce novou Čarodějnicí z Mesanthoru (sektor Kontagnat). Podařilo se jí už některé věci zlepšit. Přesto musí Osvícenému předávat měsíčně tribut v podobně psionického potenciálu, který je uložen v psionických kontejnerech. Když je opět tribut splatný, vynoří se na orbitu kolem Crynnu dvanáct obrovských, diskovitých lodí. Krátce na to všechny psionické kontejnery zmizí. Flora se již před nějakou dobu obrátila hyperzprávou na New Marion s prosbou o pomoc. Arien Richardson, jeho oba synové a medicinman Buster McMooshel přejdou transmiterem do Pyramidonu. Zaslechnou hlas Neviditelného, který Fazetě dává ultimátum osmi dnů, aby opatřila scházejících 50 kontejnerů. Zdůrazní hrozbu tím, že poznamená, že je mu úplně jedno, kdo Fazeta sektoru je; samotný Flořin psionický potenciál postačí, aby naplnil scházející kontejnery. Čtyři na pomoc pozvaní Celesťané začnou na Neviditelného střílet, a poznají, že se jedná o asi 2 metry vysokého, čtyřrukého robota. Nedokážou ho zničit a musí ustoupit. Neviditelný robot pak beze stopy zmizí.

Thaťan Bolletz, dlouholetý člen Crynnské brigády, se obrátí na Zulgeu s návrhem. Bolletz sloužil kdysi pod Gentile Kazem, a ten měl planetu, která disponovala nadprůměrným psionickým potenciálem: Birzt. Během osmi zbývajících dnů by mělo být možné odtamtud ukrást požadované kontejnery. Je sestaveno komando; Bolletz, Arien a Volkert Richardsonovi se mají s padělanými doklady dostat na Birzt a tam provést loupež. Spooner Richardson má s útočnou flotilou Vos počkat poblíž soustavy Birzt. Doklady padělá Buster McMooshel a komado se vydá na Birzt.

Panuje tam nedostatek personálu a naléhavě se hledají předáci. Pro Bolletze, Ariena a Volkerta je snadné se na tyto místa dostat a pomocí kompetentního chování získat důvěru velitele Puhlerse. Dostanou celé zařízení během několika dnů na nohy a zjišťují přitom, jak provést krádež kontejnerů. Při večerní procházce na okraji tovární plochy narazí na Mycaru a jejího partnera; Birzové přislíbí pomoc, až dojde ke krádeži. Předpokládají, že se jim díky tomu zlepší situace.

Nakonec přijde den, kdy má dojít ke krádeži. Bolletz připevní trhavinovou nálož v ubytovně a tři společníci se vydají na důležité místo. Velitel Puhlers se v posledních dnech začal stávat nedůvěřivým a nechal přezkoumat jejich průkazy. Z [[Kardoll]u, hlavního světa Ordardoru získal informace, že dva z nich jsou falešné. V tu dobu je ale odpálena nálož a začne boj. Bolletz dokáže zmanipulovat zařízení tak, aby bylo možné ukrást značné množství kontejnerů. Předtím ale dojde k prudké přestřelce, při které může být Arien zachráněn jen díky tomu, že ho Mycara varuje před smrtelným výstřelem. Místo něj je zabit její partner a ona sama oslepne. Arien jí vezme s sebou a spěchá na pomoc svému synovi a Bolletzovi, přijde ale příliš pozdě. Bolletz se obětuje, zatímco Puhlerse a další protivníky drží tak dlouho pod palbou, než v jejich blízkosti exploduje sebedestrukční zařízení. Nakonec se objeví útočná flotila se Spoonerem, kontejnery se rychle naloží a Vosy se po krátké šarvátce vydají na Crynn.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A686« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!