Atlan 682 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 682
Název:Bomby pro New Marion
(Bomben auf New Marion)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 681 • chronologicky • AT 683 »
Vydáno poprvé:22. října 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Zulgea, čarodějnice, dá rozkaz k vraždě

Na ROULETTE se kyborg, lidská hlava vznášející se na antigravitační plošině jmenující se Minu-Cuzz, společně se svým voorndanským pomocníkem Comerlatem rozhodne zachránit Atlana z Ofoxova zajetí. Cestou potkají dva roboty, kteří jsou perfektně maskováni za Celesťany. Minu-Cuzz oba roboty zajme, jednomu odmontuje hlavu a zaujme sám její místo. Jeden z robotů stačí ale ještě vyslat hyperradiogram, ve kterém Crynnskou brigádu obeznámí o situaci.

Mezitím je Atlan zdrogován a v oblouznění prožívá soubor s kopími a meči proti sobě rovnému protivníkovi - sám proti sobě. Když opět přijde k sobě, je zavřen v malé místnosti, společně se Sarah Briggs. S ulehčením zjistí, že buněčný aktivátor, který pověsil Sarah na krk, jakmile k ní byl přiveden, má opět u sebe. Sarah musel vyléčit a ta tak poznala, co je to vlastně zač.

Cestou k Atlanovi čelí Minu-Cuzz obou Thaťanům Cuur-Tokovi a Cuur-Bamylovi. Pomocí svých hypnosugestivních sil zjistí Minu-Cuzz, že Crynnská brigáda chce získat ROULETTE do své moci. Rozkáže Thaťanům, aby zabily své podřízené a následně i sami sebe, což později také udělají. Kromě toho se mu do cesty připletou Arien, Volkert a Spooner Richardson, které rovněž ovlivní. Zatímco jeho synové ztratí vůli, může Arien rozkazům Minu-Cuzze vzdorovat. Oba nerovní protivníci vyhlásí klid zbraní, protože jejich společným cílem je osvobodit Atlana.

Mezitím ale Atlana osvobodí Comerlat, který ho chce přivést k Minu-Cuzzovi. Minu-Cuzz je část bývalé Fazety z Mesanthoru, Cuzze, kterého zavraždila Zulgea. Druhou část Cuzze Fract-Cuzze, už Atlan potkal na palubě ANIMY. Obě části se chtějí spojit a pomstít Zulgee. Minu-Cuzz se chce od Atlana dozvědět, kde se s Fract-Cuzzem setkal. Když ho ale chce Comerlat k němu odvést, ochable se zhroutí; byl infikován hladomorem, jak se později ukáže. Atlan ho vláčí s sebou, cestou je ale neustále brzdí boje.

Dorazí k hlavní centrále a nepozorovaně do ní vstoupí, což ve zmatku, který na lodi panuje, není těžké (posádka stále ještě bojuje s Crynnskou brigádou a honí voorndanské agenty). Ofox se chce právě spojit s Colo hypervysílačkou, aby bojovali proti nebezpečnému Minu-Cuzzovi. Protože Zulgea prohlásila Minu-Cuzze nepřítelem číslo jedna, má se Crynnská brigáda přednostně postarat o jeho vyřazení a přestat bojovat o ROULETTE. Gentile Kaz, který ROULETTE vyslal, vidí v Minu-Cuzzovi podněcovatele nepokojů na palubě. Po skončení vysílání si Ofox všimne Atlana. Velitel paralyzuje Atlana ve stejné sekundě, ve které ho Atlan zasáhne impulzním paprskometem a zabije ho.

Atlana v bezvědomí najdou Minu-Cuzz, Sarah a Richarsonové a odeberou se do záchranné kapsle, protože Crynnská brigáda je na cestě. Přistanou se záchrannou kapslí na Palmové louce, ne na Háji, aby na Háj nezavlekli rychle se šířící hladomor. Ten na Palmové louce zuří již několik dnů, protože ho tam zavlekli Voorndanové z ROULETTE. Vezmou si kluzák a vydají se do dvojměsta Blatouch-Pohanka.

Cestou tam si všimnou, že z ROULETTE byl na Palmovou louku vypuštěna atomová bomba, která inicializuje neuhasitelný atomový požár, pokud ten dosáhne určité velikosti. Atlan zavolá na pomoc ANIMU a živoucí kosmické lodi se podaří požár uhasit, zatímco jaderný materiál následně dopraví do slunce Littoni.

Mezitím se Crynnská brigáda zaměří na Minu-Cuzze a jeho společníky. Zničí část hlavního města Edelkraut na suť a popel, než se Minu-Cuzzovi podaří vsugerovat Crynnské brigádě a posádce ROULETTE, že se na New Marion rychle šíří atomový požár. Na útěku před Crynnskou brigádou se ale Minu-Cuzz oddělí od Atlana, Sarah a Richardsonových; ti se dostanou na palubu ANIMY, která se vznáší několik kilometrů nad povrchem planety.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A682« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!