Atlan 683 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 683
Název:Fragmentová bytost
(Das Fragmentwesen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 682 • chronologicky • AT 684 »
Vydáno poprvé:29. října 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Jeho cílem je pomsta

Minu-Cuzz bojuje na Palmové louce s několika obtížemi; chce se dostat na Háj, nemůže ale najít žádný funkční kluzák. Kromě toho na něj zaútočí několik zoufalých Voorndanů, kteří ho činí zodpovědného za propuknutí hladomoru. Cestou vycítí, že Fract-Cuzz je v jeho blízkosti; oba se stáhnou do odlehlé oblasti a spojí se do Cuzze - jedné části bývalé Fazety z Kontagnatu, kterou čarodějnice Zulgea rozbila na několik fragmentů. Díky spojení získá Cuzz znatelně na síle, podaří se mu získat kluzák a zajmout tři voorndanské pronásledovatele, a dostane se do Háje.

Benjamin Boz Briggs přiměje Arien Richardsona, aby se nechal vyšetřit od medicinmana Bustera McMooshela. Briggs chce vědět, proč Arien nemůže být hypnoticky ovlivněn Minu-Cuzzem. Lékař zjistí, že příčinou je enzym, který potlačuje chemické reakce, které umožňují hypnosugestivní vlivy - pojmenuje ho Anti-Moosh. Brinz nařídí vyrobit tento enzym ve velkém množství pro případ, že další hrozby od Minu-Cuzze.

Sarah Briggs oznámí Atlanovi, že si s sebou nese jeden velký problém. Neví vůbec nic o svých rodičích; bylo jí řečeno jen to, že oba zemřeli. Sarah má pocit, že jí něco důležitého zatajují, jako by na sebe její matka vzala nějakou velkou vinu. Atlan náhodou zjistí, že matka Sarah měla ještě dvojče Floru Almuth. Po dalším prošetřování zjistí, že žije v domově pro duševně postižené, a společně se Sarah jí navštíví. Žije v domově už nejméně 20 let a je považována za nevyléčitelně nemocnou. Když ale Atlan v rozhovoru položí svou ruku na její, vyjasní se jí pohled a dokáže opět souvisle mluvit. Arkonidan si je jistý, že by se její obtíže daly rychle vyléčit a tuší za tím nějaký komplot. Rozhodne se je odhalit a promluví si s B. B. Briggsem, kterého toto podezření šokuje a chce ho rovněž propátrat.

Krátce po přistání před jednou strážní stanici, zemře na hladomor poslední Cuzzův průvodce. Cuzz dostane strážní posádku pod hypnotickou kontrolu, musí ale dva hlídače zastřelit. Potom přemýšlí, kde by si mohl založit základnu. Skrze nejsnadněji ovlivnitelného Celesťana Pera Arense se dostane do domova pro duševně postižené, který leží poblíž hlavního města Celeste.

Arien Richardson zjistí, že strážní post v oblasti Háje přivrácené k Palmové louce neodpovídá na dotazy, a vydá se tam. Objeví dva mrtvé a informuje B. B. Briggse, že Minu-Cuzz je již na Háji. Ten nechá okamžitě od McMooshela přivést veškeré zásoby Anti-Mooshu, naočkovat nejdůležitější Celesťany, a několik z nich - Arien, Voolkert a Spooner Richardson společně s Busterem McMooshelem - se vydají ke kosmodromu. Ze sanatoria už několik zhypnotizovaných vyrazilo stejným směrem, mezi nimi i Sarah. Na kosmodromu nastoupí hypnotizovaní i imunní Celesťané do ANIMY, která je rovněž pod vlivem, a opustí New Marion směrem na Crynn.

McMooshel podá Sarah protijed, zbytek injektuje lékař do ANIMY. O půl hodiny později se Sarah osvobodí z Cuzzova vlivu, ANIMA jen částečně. Nejprve osvobodí Atlana uvězněného a spoutaného v malé dutině, potom se ANIMĚ podaří přistát na planetě Morrbatt, kde vysadí všechny cestující a promění se ve skalní blok.

Imunní se vmísí mezi ovlivněné, ale Cuzz své nepřátele rychle pozná. Během snahy na odvedení pozornosti se Sarah vzdálí a vyleze na asi 50 metrů vysokou skalní stěnu. Přes Pera Arense hrozí Cuzz tím, že jí shodí dolů, pokud imunní neodevzdají zbraně - ti to udělají. Zdánlivě vítězství ale promění Atlan v pat, protože Cuzzovi, který může planetu opustit jen s pomocí ANIMY, hrozí, že by ho loď ve vesmíru vyhodila ven. Kromě toho se nad nimi v tuto chvíli objeví celesťanská bojová loď. Cuzz se rozhodne objevit a předá Atlanovi červenou čelenku, kterou nazve psí-dělička, a která by měla pomoci v boji proti čarodějnici. Následně spáchá Cuzz sebevraždu.

Flora Almuth si vezme psí-děličku a nasadí si ji; její pomatenost okamžitě odezní a stane se plně příčetnou. Zřejmě byla pod vlivem dlouhodobé hypnózy. Společně s Atlanem, Sarah, McMooshelem a třemi Richardsonovými se odeberou na palubu ANIMY, zatímco všichni ostatní odletí zpět na bojové lodi na New Marion.

Na jednom z blízkých pahorků sedí Colemayn a všechny události pozoruje, aniž by si ho někdo všimnul.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A683« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!