Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 676
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 676
Název:Test smrti
(Der Todestest)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 675 • chronologicky • AT 677 »
Vydáno poprvé:10. září 1984
Vydáno v češtině:červen - červenec 3818
V náborovém lágru na Garzwonu

Po příletu na Garzwon se Atlan a Pazzon objeví uprostřed zástupu žoldnéřů tvořeného mnoha národy Alkordoomu. Mají zde být vycvičeni ke službě v elitním vojsku jménem Krystalové komando. Hned na začátku se ukáže, že se zde lidmi opovrhuje. Kromě toho musí podstoupit smrtelné »testy«. Instruktor, Thaťan jménem Kennennick je zcela dle očekávání brutálním drábem.

Od počátku je mezi 100 žoldnéry vysoká rivalita. Každý chce patřit mezi sedm, kteří budou na konci vybraní. Prvním testem je se v životu nepřátelském prostředí dostat k určitému cíli ve vzdálenosti 40 km, tam otevřít sejf a vrátit se pak zpět do tábora. Na přežití není k dispozici dostatek proviantu. Smyslem cvičení je ponížit a zastrašit rekruty, protože sejf může otevřít jen instruktor, všichni ostatní dostanou bolestivou ránu ze šokeru. Atlan ale odhadne situaci správně a se zbraní donutí Kennennicka sejf otevřít. Tím na sebe stáhne jeho nenávist. Společně s Pazzonem je ale jediným, komu se podařilo cvičení dokončit bez rány ze šokeru.

Další cvičení je vražedné: má se zaútočit na roboty obsazenou pevnost. Rozdílní a navzájem soupeřící bytosti tu musí spolupracovat. Díky svým tisíciletým zkušenostem má Atlan nejlepší strategii; jeho plán je významně podporován bytostí jménem Blackbox, organickou pozitronikou. Podle plánu se má několik rekrutů dostat na kluzácích nad pevnost, odstřelit bránu, pomocí přestavěného kluzáku nafoukat do pevnosti ohřátý písek, čímž se robotům vyřadí infračervené zaměřovače, a pak je dodělat termogranáty. Se silnými ztrátami se to podaří, přežije ale třikrát tolik rekrutů, než Kennennick předpovídal.

Kluzáky jsou po cvičení nepoužitelné, návrat do tábora se zdá nemožný. Kennennick chce zavolat do doposud neznámé centrály a požádat o odvoz. To by ale znamenalo ztroskotání operace, všichni rektruti, včetně instruktora, by byli nasazeni jako protivníci pro jinou skupinu - jistý rozsudek smrti. Atlan přesvědčí ostatní, že se do tábora mohou dostat pěšky, i když pochod bude trvat pět dnů a zásoby jsou jen na dva dny. Pijí šťávu z kořenů rostlin a jí různá malá zvířata, jako prst dlouhé červy, ještěrky, ovoce, hmyz a podobně. Ohavně páchnoucí, ale výživnou polévku Atlan pomocí láhve alkoholu, kterou vezme Kennennickovi (instruktor při každé příležitosti pije jakousi kořalku), promění v delikatesu - o důvod víc proč instruktorova nenávist zesílí.

Po dalších, nespecifikovaných testech, přijde na řadu pilotování. V simulátoru jsou nacvičovány rozličné letové manévry, později se přidá i boj. Pilot zasažené lodi přitom dostává nejprve neškodné elektrické rány, které od zásahu k zásahu zesilují. Piloti jsou proto opatrnější. Atlan vstoupí s úplně opilým Kennennickem do simulátoru. Okamžitě si všimnou, že program simulátoru byl zmanipulován, aby od počátku dával nejintenzivnější elektrické rány, které jsou při plném zásahu lodi smrtící. Přitom mají projít nejen aktuální tréninkovou sekvenci, ale i celý možný tréninkový program včetně finálního útoku na silně bráněný cíl. Tak daleko se ještě nikdo nedostal. Atlan, který nechtěl, aby si Kennennick všiml jeho neobvyklých schopností, omráčí instruktora dagorským hmatem a díky extrasmyslu zdolá úspěšně tréninkový program. Poznámka: díky přednáškám před pilotním tréninkem se podaří Atlanovi zjistit, že Alkordoom je 235 milionů světelných let vzdálená galaxie NGC 1265.

K večeři téhož dne jsou vydány neomezené dávky potravin a alkoholu. Zdánlivě se všichni opijí do bezvědomí. Atlan se drží zpět, protože chce prozkoumat meteorický kráter, který viděl na mapě. Když se dam chce vydat, všimne si, že jeho největší sok a domnělý atentátník ze simulátoru, se tam také vydá. Nepozorovaně se dostane do kluzáku a sleduje ho ke kráteru, ve kterém se nachází maskovaný minikosmodrom. Atlan tam pachatele zadrží, ten ale nedopatřením přijde o život. Také Kennennick, který je oba následoval, vyzve Atlana k boji, prohraje ale. Atlan s ním odlétá zpět k táboru, zatímco na kosmodromu přistává krystalová loď Gentile Kaza.

Příštího rána vyhlásí Kennennick, kdo se stane sedmi piloty - patří k nim i Atlan a Pazzon. Sedm pilotů nabere společně s Kennennickem kurz na Lummensand, aby tam ukradli zvláštní krystal.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A676« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)