Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 662
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 662
Název:Spící mocnosti
(Die Schlafenden Mächte)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 661 • chronologicky • AT 663 »
Vydáno poprvé:11. června 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 3808
S MJAILAMEM v Ellerswiege

19. června 3808 zachytí MJAILAM, který stojí na základně Prvního Měřiče, souřadnice od Chybraina. Křižník se k pozici přiblíží a dostane se do nitra šokové fronty, kterou Buhrlové neodhalí. Uvnitř systému se nachází Ellerswiege. Kolem malého slunce krouží velký počet planetoidů. Šoková fronta je jiná než ostatní, protože nenechá Solánce projít.

V Ellerswiege žije nesmrtelná bytost jménem Tomagog, která může stvořit nový život. Stvořené bytosti jsou ale od jistého času vždy zlé. Tomagog přesto nepřestal vytvářet bytosti, protože podléhá neodolatelné touze tvořit. Jediná bytost, která ho poslouchá, je první stvoření jménem Běloprst.

Běloprst zajme MJAILAM jako překvapení pro svého stvořitele. Solánci mohou ale přesvědčit roboty v zařízení, aby je nechali jít, protože stejně nemohou opustit Ellerswiege. Krátce na to vezme MJAILAM na palubu Tomagoga, který je na útěku před svými stvořeními. Nedokáže si vzpomenout na svůj život před Ellerswiege. Vyprávění o vesmíru mimo šokovou frontu ale způsobí pozvolný návrat vzpomínek.

Jeho kreatury jsou mezitím stále aktivnější. Při jednom útoku zabijí Běloprsta. Mnoho kreatur se shromáždí na šokové frontě, která se pozvolna stává propustnou. Nakonec někteří z nich uniknou.

Wajsto Kolsch pronikne s oběma křižníky EMRADDIN a DRONIA, které byly pro tuto misi překřtěny, skrze Pupek Junk, který bezprostředně za oběma loděmi zmizí. Kolsch odletí k základně Prvního Měřiče, kde získá souřadnice, ke kterým letěl MJAILAM. Zpočátku tam ale nenajdou nic. Teprve když některé kreatury uniknou z Ellerswiege, zjistí Kolsch, že se před ním nachází soustava.

Na Ellerswiege zemře mnoho kreatur na ochranném štítnu MJAILAMU, načež jeden asteroid, který obsahuje Synthetikon, na křižník zaútočí. MJAILAM je v nevýhodě, dokud se neobjeví Wajsto Kolsch se svými dvěma křižníky.

Tomagog se mezitím stáhne na skálu, kde si vzpomene na svůj starý život. Je jedním z posledních pozitivních Prazyrtoniů a obdařený biogenetik. Kvůli daru stvoření ho jeho negativní druzi vyhnali. Ellerswiege je pro ně arzenálem negativních kreatur, které chtějí nasadit při válečných výpravách.

Atlan, Joscan Hellmut a Tyari vyhledají Tomagoga, poté co se změní do své původní formy. Ve starém vzhledu je také opět zranitelný. Požaduje od Solánců, aby Synthetikon neničili, protože s ním by se rozpustila šoková fronta a kreatury by byly volné. Synthetikon byl ale už zničen. Tomagog se postaví svým kreaturám a je jimi zabit. Po smrti se bytost promění ve shluk pozitivní energie, která pronikne všemi planetoidy kolem Ellerswiege. Když Solánci odlétnou, zaměří 150 metrů velkou klíšťovitou loď, která odstartuje z trosek Synthetikonu.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Quelle:A662« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)