Atlan 615 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 615
Název:Útok Neviditelného
(Angriff der Unsichtbaren)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 614 • chronologicky • AT 616 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3807
Ztroskotání v temné zóně

Jsou tomu dva dny, co se Barleoniny vzpomínky částečně vrátily a ona nyní ví, že se jmenuje Iray Vouster. Rovněž si uvědomuje, že její bratr Benjamin je identický s Anti-Homunkem a klade si otázku, co to udělá s jejím vztahem s Atlanem. V každém případě TAUPRIN letí dále temnou zónou, následován CHYBRAINEM a FARTULOONEM. Federspiel nadále zachycuje slabé impulzy Cpt'Carcha.

Po nějaké době se Manifest J srazí s neviditelným útesem a Tauprin považuje za nevyhnutelné loď opravit. Labutí loď zamíří k blízkému slunci se šesti planetami. Druhý svět, jak zjistí Federspiel, nazývají jeho obyvatelé Uhzwutz (kultura z doby kamenné) a slunce Emtau.

Po přistání se ukáže, že Uhzwutzerové jsou 1.50 metru velké bytosti, kříženci rostlin a živočichů s lebkou, které připomínají kresby staroegyptských bohů. Vede je Aork a považuje příchozí zpočátku za kalacktické démony. Přesto kontakt probíhá mírumilovně. Jejich odkaz na všudypřítomné neviditelné duchy (kteří se ukazují v určitou dobu a vypadají jako bílé sloupky) zní důvěryhodně.

Mezitím zkoumají FARTULOON a CHYBRAIN pomalu temnou zónu dál. Bjo Breiskoll nemá žádný kontakt s Federspeilem nebo Sternfeuer, za to se mu ve vědomí náhle objeví jméno Murrleufer. Krátce na to je před nimi zaměřena kostka. Měří jedenáct kilometrů, je děravá a složena z bazaltu. Nezdá se být důležitá a let pokračuje dál.

TAUPRIN je skutečně napaden neviditelnými Kladivobijci. Atlan-Team, předně Insider, Tyari, Sanny a technik Jork Garrett, začnou honit neviditelné. Přitom se jim v myšlenkách objevuje termín Whyburin. Na podporu nechá Tauprin odstartovat pomocné čluny DCERA a SYN. Po nějaké době se podaří spatřit prvního Kalacktera. Ukrývá se za vejčitým polem a podobá se bílému sloupku. Je to ale jediný úspěch a o něco později jsou oba pomocné čluny zničeny, a TAUPRIN sám už nikdy nebude moci tuto planetu opustit.

Tauprin má už jen jednu prosbu, totiž být osvobozen z vězení, do kterého ho uvrhl Anti-ID, aby se mohl vrátit do Bezejmenné zóny. To ale nemohou provést Solánci, pouze Kalackter. Podle plánu začnou Solánci neviditelné hledat a lákat k lodi. O něco později je TAUPRIN definitivně zničen - Tauprin je volný a vrátí se zpět do Bezejmenné zóny. Poukáže ještě na to, že byl zajatcem Anti-ID, a že za konec Manifestů bude zodpovědný Anti-Homunk.

Atlan-Team uvíznul na planetě a doufá, že Breiskoll brzy dorazí. Po dvou nebo třech se pokoušejí schovávat se před Kalacktery, kteří po nich jdou. Atlan a Iray hledají pomoc u kmene Vodních lovců Uhzwutzera Dorka. Neočekávaně, 1. prosince, útoky přestanou. Proč, zůstane záhadou (Solánci nemohou vědět, že Anti-Homunk dal Kalackerům kolem Whyburina příslušný rozkaz a jednal tak znovu opět zcela ve smyslu Anti-ID. To, že ztratil kontrolu nad Manifestem C, bylo dost zlé).

Solánci následně objeví subplanetární úkryt Kalackterů, který je opuštěný. Nacházejí se tam technické prostředky, které kontrolují blokování systému Emtau. Jsou zničeny - a rádiově se ohlásí CHYBRAIN a FARTULOON. Atlan-Team je vyzvednut a obě lodi opustí soustavu Emtau. Let do centra Xiinx-Markant, které obklopuje temná zóna, může teď bezproblémově pokračovat. Tyari s pomocí telepatie jasně cítí, odkud je řízena celá síť mentálních relé. Atlan rozhodne letět k tomuto cíli, když Sanny potvrdí pozorování ženy z Bars-2-Bars.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A615« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál