Atlan 614 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 614
Název:Zóna nebezpečí
(Zone der Gefahren)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 613 • chronologicky • AT 615 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3807
Pekelný let TAUPRINU

Píše se 23. listopadu 3807 a na palubě TAUPRINU, který připomíná labuť, ale také i Plesiosaura, se nachází Atlan, Barleona, Tyari, Haawer Glogg a další osoby z Atlan-Teamu. Inteligentní kosmická loď nechá CHYBRAIN a FARTULOON za sebou a pronikne do Prachového pláště temné zóny.

Po dobrých šesti světelných letech udělá loď mezizastávku. Přitom vytvoří Federspiel mentální kontakt s Bjo Breiskolem na CHYBRAINU, se sestrou Sternfeuer na SOL se mu to ale nepodaří. Místo toho zaměří ale impulz Cpt'Carcha, který přichází z centrální oblasti Xiinx-Markantu.

Let labutí lodi pokračuje dál, přičemž se ukáže, že se v Prachovém plášti sice nevyzná, ale je lépe způsobilá ho proletět, než jakákoliv jiná loď. Přitom vznikne cosi na způsob koridoru, kterým je eventuálně mohou následovat obě pozadu zůstanuvší kosmické lodi. Nicméně cesta začne být nebezpečná, když několik objektů, které měří mezi třemi a osmi kilometry, se začne za TAUPRINEM hnát jako dělové koule. TAUPRIN ale dokáže střelám buď uhnout nebo je dezintegrovat. Zjistí přitom, že planetoidy jsou řízené a přicházejí ze dvou směrů. Aby je přesně prozkoumali, jsou vypuštěny oba pomocné čluny TAUPRINU, které se jmenují SYN a DCERA, jsou dlouhé 21 metrů a vypadají jako malé exempláře Manifestů.

Pomocné čluny mohou sice létat automaticky, přesto na palubu přejdou Hage Nockemann, Blödel a Glogg. Scientologický tým s sebou veze speciálně sestavený mentální translátor, se který může být případně navázán kontakt s Pracholetci. Po nějaké době k tomu skutečně dojde, protože se ohlásí Tuk a Geef, u kterých se zdržují další Pracholetci. Patří zřejmě k jiné skupině a žijí v Děravé planetě.

Když se náhle jedna z 25 metrů velkých kosmických bytostí zemře v prudké explozi, diagnostikuje Blödel nemoc. Nockemann objeví bakteriální infekci a nabídne pracholetcům pomoc. Následně prohledá Děravou planetu, kde se rovněž nachází pět soch (dvě kola, která se prostupují, Anti-Homunk, Atlan, Manifest J a Barleona nebo Tyari). Kromě toho se dozvědí, že temná zóna vznikla před asi 50 až 100 lety. Od té doby žijí Pracholetci na tomto místě a vyvinuli si dar zachycovat kosmické proudy. Z nich vznikly sochy, které mají cosi dělat se současností a budoucností.

Scientolog dokáže identifikovat bakterie způsobující infekci a vyrobit adekvátní plynové antibiotikum. Nemocní Pracholetci jsou vyléčeni a jsou ochotni pomáhat Soláncům. Jeden jejich menší peleton doprovází DCERU k TAUPRINU.

Manifest J letěl mezitím jiným směrem a dorazil k objektu, který má v průměru téměř 3500 kilometrů. Krátce na to se na palubě Manifestu vynoří mnoho fantastických postav. Jsou to fantomové bytosti, které se po ostřelování rozplynou. Se zadostiučiním pozoruje Tyari, jak Barleonu, její konkurentku o Atlanovu přízeň, unese několik fantastických postav. Strašení potom začne přestávat.

Je to ale jen na první pohled, protože pro Tauprin existují strašidla nadále a hrozí, že ho to vyřadí. Z tohoto důvodu bytost připustí, že jedná na příkaz Anti-ID. Potom pustí Atlana do oblasti, kde je umístěna. Také odtamtud se podaří vyhnat strašidla a Tauprinu stačí jen jedna fáze klidu, aby mohla opět normálně jednat.

Mezitím zachytí Federspiel myšlenky z úlomku před labutí lodí. Někdo se tam považuje za strážce, který má vyhnat vetřelce z temné zóny. Říká si Yuz a je duševně-materiální odnoží Yuz-Yuzů. Po jejich zničení ztratil strážce sílu a nabízí, že propustí Barleonu. Atlan pro ní doletí se SYNEM, ale zpět na palubě TAUPRINU tvrdí Manifest, že se ze ženy stala živoucí bomba.

Navrátivší se Scientolog potvrdí, že je skutečně pravda. Barleonino tělo produkuje z neznámého důvodu nitroglycerin. Na radu Tauprina je přesunuta do oblasti, kterou Anti-ID tak zařídil, že odtamtud nemůže Tauprinovi nic ublížit. Kromě toho, Barleona explozi přežije.

Pracholetci, kteří přiletěli s DCEROU poznají, že strážce je společenství jejich negativních druhů. V průběhu boje se společenství rozpustí, zůstane jen jeden mladý Pracholetec, který je pozitivně naladěn. Cesta pro Manifest J je volná. Nejdříve jsou ale přivolání FARTULOON a CHYBRAIN, které přiletí koridorem, který vytvořil TAUPRIN. Výpadek Barleoniny paměti odezní. Ve skutečnosti je Iray Vouster.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A614« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál