Atlan 609 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 609
Název:Atlan a Barleona
(Atlan und Barleona)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 608 • chronologicky • AT 610 »
Vydáno poprvé:6. června 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: listopad 3807
Cizinka na palubě SOL

9. listopadu 3807 se SOL nachází v usmířené zóně. Atlan věnuje většinu svého času Barleoně a rozšiřuje její vědomosti hypnoškolením. SENECA počítá možná stanoviště mentálních relé. S křižníky FERNWEH, STERNLOK a KONTERMANN pod velením Lyty Kunduram a Solanie z Terry chtějí najít další mentální relé. Federspiel letí na KONTERMANNU jako telepat.

Křižníky se přiblíží ke třem vypočteným cílům. V systému slunce Mission-A nenajdou ale žádné mentální relé a jsou vystaveni útoku velké flotily. Breckcrown Hayes poté nechá svaz odlétnout k Mission-B. Zde se mentální relé nachází. Z planety Aggression a Surpriseworld odstartují moderní lodě a způsobí zřícení FERNWEHU na nejvnitřnější planetě Granite. Ostatní křižníky se schovají ve sluneční koroně.

Tam křižníky uvíznou do té doby, než se v systému objeví žena jménem Tyari s lodí z formovací energie a mentální relé zničí nárazem. Udává, že přichází z Bars-2-Bars, a chce k Atlanovi. Poté je evakuována posádka FERNWEHU, což je nutné, protože do lodi se dobývají krystalické rostliny.

Na SOL Atlan netuší, kdo Tyari je. Sternfeuer a Bjo Breiskoll cítí, že je v blízkosti Manifest D.

Křižníky objeví další mentální relé u Mission-C. Tyari jej opět zničí nárazem, ačkoliv je chráněno opevněným asteroidem. Poté trojice lodí odlétá zpět k SOL.

SOL je ale mezitím uzavřena Tremtrinem, Manifestem D. Tremtrin je energetická sféra a pomalu se stahuje. Tyari slibuje pomoc, pokud jí vpustí na palubu. Poté co jí to Atlan slíbí, zničí Manifest B svou energetickou lodí, kterou přitom obětuje.

Tyari je stejně jako Barleona, která reaguje žárlivě, ubytována v SOL-City. Manifest C se mezitím už nachází na palubě. Projevuje se to tím, že SENECA najednou reaguje tvrdohlavě.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál