Atlan 603 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 603
Název:Plán mstitele
(Der Plan des Rächers)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 602 • chronologicky • AT 604 »
Vydáno poprvé:25. dubna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 28. října 3807
Zabitý se vrací zpět

Na planetě Terv ovládá podvodní město Astarnam Dephnerský příkop. Tam Tervan Gusthar Irrido společně s Kerbanem pomáhají chaluhovému mistru Juccanovi Bresalphovi chytit Břitkorybu jako další zbraň vedle Svářečských chaluh. Poté co se SOL přiblíží k planetě, zaujme Astarnam maskovací pozici.

Na SOL má Hallam Blake předtuchu a proto podnikne s křižníkem průzkumný let. Křižník stačí varovat SOL právě včas před hyperbouří, která vychází ze slunce, které generační lodi slouží jako úkryt. Zaútočí čtyřicet válcovitých lodí a zničí se svými speciálními zbraněmi hyperzledovači křižník ULTRAHEXE. Křižník, k jehož posádce patří Blake, zachrání přeživší. Pouze Hage Nockemann, Blödel a Argan U zůstanou pozadu a od té doby platí za nezvěstné. Cizinci jsou podle svých zbraní, které pronikají i ochrannými štíty, nazváni Zledovači.

Jako nový úkryt si SOL vybere Terv a nazve zdánlivě neobydlenou planetu Ocean. SOL a křižník se ponoří do oceánu.

V Astarnamu se vynoří android, který si říká Anti-Homunk. Rozkáže Terverům zabránit SOL v útěku. Terverové nasadí proti křižníku svářečské chaluhy a zničí vypuštěný space-jet, který je rozdrcen chaluhami. Dostanou ale Solánce do bezpečí, zatímco nechají chaluhy rozpadnout, když do křižníku začne trupem zatékat.

Anti-Homunk dostane na SOL umělou bytost, která všem, kteří se na ní podívají, připadá jako Chart Deccon. Všichni samozřejmě akceptují jeho velitelské pravomoci, když nařídí totální evakuaci SOL. Atlan a Hallam Blake ho vyslídí uvnitř vnitřní koule SENEKY, kde se radí s Anti-Homunkem. Protože o smrti pravého Deccona Anti-Homunk nevěděl, musel umělý Deccon vynakládat hodně energie k udržení vlivu. Anti-Homunk po Atlanově příchodu zmizí. Bytost je zabita, když Hallam Blake nasadí »Perseusovu Optiku «, která zabrání přímému pohledu na okolní svět pomocí integrovaných zrcadel.

Několik měst zabrání SOL ve startu. Anti-Homunk zavelí k útoku. Na Astarnamu je provedena korozní zkouška s Břitkorybou. Kvůli zpětné vazbě myšlenkového řízení začne být ale Gusthar Irrido agresivní a nechá rybu zaútočit na své vlastní město. Za to je zatčen.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál