Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 602
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 602
Název:Výpad do chaosu
(Vorstoß ins Chaos)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 601 • chronologicky • AT 603 »
Vydáno poprvé:18. dubna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 11. - 25. října 3807
Boj o přežití Atlanova týmu

GRIGELTJOFF narazí během letu k temné zóně 11. října 3807 na vesmírnou bitvu. Křižník zůstane z důvodu průzkumu v blízkosti. Ukáže se, že přilétají různé skupiny lodí, ze kterých každá bojuje proti všem. Když Atlan, Bjo Breiskoll, Joscan Hellmut a palubní mutant Tennert Slafft proniknou do ochromené lodi, dojde téměř ke katastrofě, protože přiletí další loď, která je silnější než křižník. Záchrana palubního komanda se podaří jen díky tomu, že přiletí ještě silnější loď a zasáhne do boje. Předpokládalo se, že Xiinx-Markant je mírovou zónou, ale opak je pravdou.

Na okraji temné zóny objeví Solánci soustavu Skuz, jejíž jediná planeta Skuzavar každých několik dnů prolétá temnou oblastí. GIRGELTJOFF přejde na orbitě planety do temné oblasti, kde posádku postihne úplná bezstarostnost. Loď se tak dostane hlouběji do mračna, než se zamýšlelo. Janvrin se tak může dostat na palubu a zničit technická zařízení. Zbaví se ho teprve když se na Sannin návrh předstírá útěk se stíhačkou, do které Janvrin teleportuje, a ta poté sama sebe zničí.

Těžce poškozený přistane křižník tvrdě na Skuzavaru, kde loď napadne zdejší flóra a fauna. Cpt'Carch potká Skuzavara Eilendera a dokáže s ním komunikovat, protože cítí duševní spřízněnost. Spěšně mu vypráví o poselství, které vyzývá k boji. Od té doby jsou jeho druzi všichni agresivní, zatímco on je jako jediný imunní. Když se od Cpt'Carcha dozví, že Solánci žijí v míru, spaktuje se s rostlinami proti svým druhům, aby zachránil Solánce, což zaplatí životem.

Přeživší Solánci se opevní na náhorní plošině. Když planeta vstoupí do temného mračna, Jarvin zaútočí. Ochranné štíty vydrží právě čtyř a půl dne, než Janvrin zmizí. Přeživší vyzvedne SOL.

25. října 3807 se SOL stáhne do zaměřovací ochrany modrého obra, který se nachází několik světelných let od okraje temné zóny.