Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 601
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 601
Název:Válečné planety
(Die Kriegsplaneten)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 600 • chronologicky • AT 602 »
Vydáno poprvé:3807
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 11. dubna 1983
Solánci ve válečné zóně systému Aulerbaul

Odnože HIDDEN-X pozorují přílet SOL do Xiinx-Markant. Má od ANTI-ID k dispozici Manifest A.

Při zkoumání Xiinx-Markant objeví SOL temnou zónu kolem centra galaxie. Atlan-Team si vezme křižník GIRGELTJOFF s piloty Uster Brickem a Vorlanem Brickem a vydá se k temné zóně. SOL se mezitím zabývá zkoumáním okrajové oblasti.

Silný radiokomunikační provoz zavede generační loď k systému Aulerbaul. Tam vede mnoho různých národních skupin na planetách Doba kamenná, Středověk, Současnost a Budoucnost války vzájemně proti sobě. Jedni z nich jsou zdomácněli Aulerové. Jsou vyslány křižníky STARBUCK, COONEY, HVĚZDOSTŘÍBRO, HAGGARD a HALO, kterým velí Lyta Kunduran, Wajsto Kolsch, Jenner Pipelow, Stana Osikowa a Herget Blow.

HAGGARD pod velením Kolshe přistane u hradu Ciosa na Středověku. Protože Aulerové v hradu považují křižník za nového útočníka, okamžitě na něj zaútočí a zabijí jednoho Solánce. HAGGARD se poté uzavře do ochranného štítu. Sondy pozorují, jak přistávají lodě Aulerů a přivážejí na planety nové skupiny bojovníků z různých ras. Kromě toho mají Aulerové také vymazanou paměť.

Když ochromí útočící Aulery, začne vysílat stanice pod hradem. Poté se v HAGGARDU materializuje Janvrin a zničí techniku. Solánci jsou zabiti jen když použijí zbraně, které přesahují středověkou úroveň. Dodatečně začne rušivé pole omezovat přístroje křižníku. Bez moderní techniky jsou Aulerové vážnou hrozbou a zaútočí na loď.

Lyta Kunduran se STARBUCK zkoumá Dobu kamennou. Ve vesnici jí a její společníky překvapí šaman, který je ve skutečnosti maskovaným astronautem. Poté co se osvobodí a chtějí šamana odvést jako vězně ke křižníku, zaútočí na ně také Janvrin. Také zde začne pole ochromovat techniku.

COONEY se po přistání v moři na Přítomnosti dostane rovněž do potíží, protože Janvrin trestá každé použití moderní techniky.

HALO pozoruje planety Aulerů jen z dálky a zjišťuje, že na ostatní planety přilétající pravidelně transportéry. HVĚZDOSTŘÍBRO pozoruje kosmickou bitvu nad Budoucností. Oba křižníky nikdo neobtěžuje, protože se nepokoušejí o přistání.

SOL pošle na záchranu šest křižníků. Ke středověku se vydá CHVOST KOMETY a METEOR. Kolsch navrhne zahltit Janvrina nasazením všech pomocných člunů. Několik stíhaček zničí hrad a vyřadí tak rušivé pole. Všichni přeživší z HAGGARDU a Aulerec Zettec z Navasu mohou být zachráněni. Ostatní křižníky odtáhnout STARBUCK a COONEY zpět k SOL.

Poté zaútočí Janvrin na SOL. Ukáže se, že má potíže s pronikáním přes stupňovaný ochranný štít. Podaří se mu pouze zabít zajatého Aulera. Solánci se od něj stačili dozvědět jen to, že do soustavy jsou národy cíleně přiváženi, aby se otestovali v boji.

Federspiel cítí, že je Sternfeuer ve velkém nebezpečí. Kromě toho se GIRGELTJOFF už dlouho neohlásil. SOL proto nabere kurz k temné zóně, aby křižníku pomohla.