Atlan 604 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 604
Název:Bitva s Janvrinem
(Der Kampf mit Janvrin)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 603 • chronologicky • AT 605 »
Vydáno poprvé:2. května 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 28. října - 2. listopadu 3807
Scientologický tým v nouzi

Při boji mezi SOL a Zledovači, kteří si sami říkají Haawerové, zajme TEPPEW pod velením Vollika 28. října 3807 Hageho Nockemanna, Argana U a Blödela. Blödel je na základě známek života Wuschela považován za živočicha. Vězni nechají Wuschela vyžrat díru do dveří a přemohou strážce Glogga. Při vyšetřování mozkové tkáně Haawerů objeví Blödel energetická tělíska v buňkách, které jsou uměle vyrobené a odpovědné za jejich agresivitu. Po překonání dvou dalších strážců je Glogg vyléčen pomocí Neutralplatoru, který vyvinul Blödel. Haawar potom pochopí, že jeho národ byl zmanipulován a pomůže jim v dalším útěku.

Velitel Vollik překvapí Kreeosona, a proto předá velení svému bratru Banntovi. Když navštíví jednu ze svých žen Rassu, zrovna ho podvádí s Banntovým synem Bestonnem. Vollik oba zastřelí, jak mu zákon v takovém případě dovoluje. Potom navštíví svou další ženu Happes.

Prchající vyřadí své pronásledovatele omamným plynem, který vyrobil Blödel. Krátce před pomocným člunem TEPPEWU se útěk zdá být u konce, protože vstup do hangáru je uzavřen energetickým ochranným štítem. Wuschel jim znovu propálí cestu. V centrále pomocného člunu ZACK objeví Solánci sochu Janvrina. Glogg vysvětluje, že tyto sochy jsou v každé lodi uctívány pod jménem Arrbos, kterého Haawerové potkali před dvěma až třemi generacemi.

ZACK odstartuje a uteče do nedaleko ležící temné zóny, kde ale ztratí orientaci. Loď narazí na hejno živočichů, Pracholetce, které ZACK zavedou ke svému domovskému asteroidu. Nockemann a Blödel jsou zavedeni k několika sochám: jedno černé kolo, jeden android, jeden člověk, Janvrin a nedefinovatelný útvar. Bez předběžné výstrahy se objeví Janvrin a zaútočí na Pracholetce. Argan U ho ochromí pomocí hyperzledovače ZACKU. V tomto stavu ho může Wuschel sežrat. Ukáže se, že Janvrin je pod kůží tvořen matérií z druhé strany. Když zemře, promění se v nikl.

Sochy se po této události změní. Místo člověka se objeví zobrazení Atlana, sochu Janvrina nahradí čtyřhranný sloupek, nedokončený útvar představuje nyní Wöbbekinga. ZACK potom letí dál. Po lineární etapě se vynoří u originálu čtyřhranného sloupku, který zmizí a přitom vyhodí ZACK z temné zóny. Tam musí být Glogg znovu ošetřen, protože začíná pociťovat starou agresivitu.

Anti-Homunk je od svého pána pokárán za zničení Janvrina. Není mu jasné, zda bude Manifest B stejně tak efektivní. 2. listopadu 3807 se Wöbbeking tajně propašuje na SOL a znovu spustí temporální reinkarnační efekt.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!