Atlan 595 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 595
Název:Mezi válkou a mírem
(Zwischen Krieg und Frieden)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 594 • chronologicky • AT 596 »
Vydáno poprvé:28. února 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3807
Na světě Zyanerů

19. září 3807 je Skrempeleck se space-jetem PŘESVĚDČENÍ s Insiderem, Jylene Tapsinem a Trunk B. Deuergalem vyslán k Zyanerům. Zyanerové zajmou space-jet, poté co Skrempeleck zabrání útěku navzdory provokacím Zyanerů. Čtveřice je odvezena na zyanerskou základnu.

Zyanerové využijí automatické volání o pomoc PŘESVĚDČENÍ, aby SOL nalákali do pasti. Jeden z křižníků přitom musí být opuštěn, generační loď se ale dokáže ubránit útoku.

Skrempeleck se při rozhovoru s velitelem základny Kyrm-Braem kvůli své hluchotě dopustí chyby. Čtveřice je nejdříve uvězněna. Poté Insider využije první příležitost k útěku.

Teprve potom na Zyanery zapůsobí Skrempeleckovi přesvědčovací schopnosti. Postupně přesvědčí policejního šéfa Lort-Chama, vicekomandanta Shert-Gorma a Kyrm-Braa. Zyanerka Maut-Irik varuje Zaut-Zya před Solánci. Viceadmirál nechá Solánce a napravené Zyanery vyhnat, aby je usmrtila divoká zvířata. Když Skrempeleck přesvědčí dokonce i zvířata, promluví si s ním Zaut-Zy a je mu jasné, že Zyanery HIDDEN-X zmanipuloval.

Insider potká v pustině Klippery, inteligentní ptačí bytosti, kteří se od příletu Zyanerů musí ukrývat.

Na SOL se ozve vyděrač, který požaduje odstoupení lodního vedení nejpozději do druhého dne. Blödel ho s pomocí Sternfeuer vyslídí. Jedná se o Solánce Haile Newmana, který je kontrolován hypnovysílačem, které spící vojsko zanechalo v lodi během útoku HIDDEN-X. Newmanem otrávená pitná voda ale postihne Zyanera Bruce-Zy.

Atlan odlétá s oslabeným Bruce-Zy k základně, aby dokončil mírová jednání. Při přistání zaútočí Maut-Irik se svými věrnými a smrtelně zasáhne Skrempelecka, který se obětuje za Atlana. Insider a Klipperové přemohou agresivní Zyanery. Potom dojde k jednání mezi Zyanery, Klippery a Solánci.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!