Atlan 594 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 594
Název:Brána k druhému vesmíru
(Das Tor zum anderen Universum)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 593 • chronologicky • AT 595 »
Vydáno poprvé:21. února 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3807
Střetnutí se Zyanery

Zatímco SOL letí k Pers-Mohandot, objeví se muž jménem Skrempeleck, který Soláncům předpovídá brzké vítězství nad HIDDEN-X. Zvláště Atlanovi věrní jsou ovlivněni a vyprávějí každému bez vyzvání své poselství.

15. září 3807 se SOL v trojhvězdném systému Trio setká s Oggarem. Setkání je přerušeno čtyřmi 120 metrovými loděmi Zyanerů. Křižník ANDORRA, kterému velí Han Setrak, NIXE, YEOMAN a ZUES zaženou tři lodě a jednu sestřelí. Přeživší se zachrání s pomocnými čluny na sousední planetě Vasterstat. Oggar se postará o své Pers-Oggary, které díky zákroku Solánců těsně uniknou ostřelování Zyanerů.

Na SOL zjistí Hage Nockemann, že Skrempeleck je informován o Zyanerech, ačkoliv informace jsou ještě neveřejné. Poté co SOL vyžene Zyanery, se Atlanův tým chce postarat o přeživší. Sternfeuer telepaticky zjistí, že se mezi Zyanery nachází syn viceadmirála Zaut-Zya jménem Bruce-Zy. Je vzat na palubu a ukáže se, že je nakloněn domluvě. Solánci se dozví, že všechny vzpomínky Zyanerů, které jsou starší než dva roky, jsou vymazané.

SOL odrazí další lodě Zyanerů, které při svém ústupu nalákají Solánce do systému Deignar. Při výpadu k dimenzionálnímu vřetenu je SOL ostřelována silnými tvrzemi na planetě, stačí se ale stáhnout. Oggar se vrátí na SOL a předá své poznatky o vřetenu. Potom se natrvalo rozloučí, protože se v budoucnu chce starat už jen o svůj národ.

18. září je lodní vedení bezradné, protože musí alespoň jeden křižník poslat přes dimenzionální vřeteno k Hvězdnému moři. Skrempeleck navštíví Atlana a prosí Arkonidana, aby ho pustil k Zaut-Zy, aby dilema vyřešil.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál