Atlan 593 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 593
Název:Atlanovi věrní
(Die Atlantreuen)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 592 • chronologicky • AT 594 »
Vydáno poprvé:14. února 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 3804 - září 3807
Pád do budoucnosti

Na Viváriu jsou Atlan, Hage Nockemann, Blödel, Sanny a Federspiel na několik dnů přesunuti do minulosti, poté co Blödel experimentuje se zařízeními planety. Prokouknou pokusy Strážce času je proti sobě poštvat a objeví obyvatelé Vivária Tylery. Po několika dnech pozorují své vlastní přistání a ohlásí se SRŠNI, poté co pozorují své vlastní zmizení.

Uvíznutí SOL způsobuje postupné zvyšování napětí na palubě. Na CHARTU DECCONOVI dojde kvůli lidskému selhání k explozi. Oba nasazené space-jety zaútočí na vlastní jednotky, když se pilotka Merca Ribbs zblázní a musí být překonána bojovými roboty.

Kolem Vánoc 3804 poprvé vystoupí ztřeštěnec jménem Jonathan Swift, kolem kterého se brzy začnou shromažďovat přívrženci.

2. ledna 3805 je ze skladiště ukraden jed, se kterým má být lodní vedení vydíráno. 20. ledna poškozen hypervakuový zkreslovač útokem »Opozice proti hypervakuovému zkreslovači«. 25. ledna je ze skladu ukradena zbraň. Mladí Solánci Jylene Tapsin a Trunk B. Deuergal, kteří patří k Atlanovým idealistům, podezřívají právem Melbara Wedenscoea a pomohou ho přemoci. Po případu založí skupinu Atlanovi věrní, aby se postavili na odpor o převrat usilujícím tendencím.

2. února je poprvé otrávena pitná voda. Od 20. února dochází k případům dezorientace, které jsou připisovány Údolí času. 1. března jsou Atlanovi věrní zapleteni do otevřeného střetnutí.

3. března 3805 naváže Deuergal při kosmické procházce kontakt s Oggarem, který mu předá informace o Údolí času a sdělí mu, jak ho zničit. Štábní specialisté na palubě SOL ho ale nepustí k Breckcrownu Hayesovi. Tapsin pomůže Deuergalovi dostat se na létající plošinu, se kterou odletí k CHARTU DECCONOVI. Ursula Grown považuje jeho informace za zajímavé a informuje Hayese.

10. března zaútočí CHART DECCON na hraniční vrstvu. ŠNEK je obětován, aby zničil energetický útvar v dělící vrstvě. SOL a CHART DECCON zaútočí na Technokrat. Během boje musí být CHART DECCON opuštěn. SOL ale zničí Technokrat. Údolí času se zhroutí, což SOL a SRŠEŇ 1. září 3807 odmrští pryč. SOL vezme SRŠEŇ na palubu a nabere kurz na Pers-Mohandot.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál