Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 592
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 592
Název:Nový prorok
(Der neue Seher)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 591 • chronologicky • AT 593 »
Vydáno poprvé:7. února 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: únor - březen 3805
Objev mezi dimenzemi

Oggar zjistí pozvolnou změnu sama sebe: už není více odkázán na přítomnost jiného vědomí a vyvine si schopnost proroctví. Cesta ho zavede k planetě Fjujal, kde Fjujalové válčí s Druggy. Přitom Druggové odráží útoky bez obtíží pomocí robotských systémů.

Oggar převezme fjujalského kapitána Tastrana a dozví se tak o iracionální nenávisti Fjujalů proti Druggům. S polapenou lodí Druggů odletí do oblasti Druggů, která je chráněna energetickým štítem.

Ze strachu před duchovní bytostí má Drugge Rems zničit Oggara. V boji Oggar Remse převezme a vymaže mu vědomí. Jako Rems pozná lépe civilizaci Druggů. Po několika dnech ho pozná Tastran, jehož nenávist proti Druggům dokonale odezněla. Oggar využije svou novou schopnost proroka a spatří v budoucnosti kosmickou loď Druggů, kterou převzal. Kromě toho bude zavřen do rozčtvrceného plynového vulkánu.

Oggar se tak dopídí, že nenávist Fjujalů pochází z mikroživočichů z vulkánu. Ukradne jednu zcela moderní loď, kterou postavili Druggové, a nazve jí FASTRAP. Se zbraněmi FASTRAPU zaútočí na vulkán. Potom vysadí Tastrana a slibuje Druggům v poselství, že jim loď později přiveze zpět.

Potom přiletí k neznámé planetě, na které žijí primitivní potomci Pers-Oggarů. S Pers-Oggary už při předchozích příležitostech navázal kontakt. Vůči mluvčímu Entererovi se ale mezitím vytvořila opozice kolem Plause. Rozpadne se ale po demonstraci Oggarových schopností. Oggar převeze asi 100 Pers-Oggarů na tajnou základnu na Vasterstatu.

Cestou zachytí radiogram, ze kterého se dozví o Zyanerech. HIDDEN-X je odvezl z Bars-2-Bars. Oggar předstírá, že byl na Zwaach-Egerlin, načež flotila Zyanerů planetu zničí. Oggar převezme zbraňového mistra Gyar-Ya na vlajkové lodi GLORIA (Poznámka: zářivý lesk vševědoucího admirála z Barsu, Věčněvítězícího).

Loď se přiblíží k dimezionálnímu vřetenu v systému Deignar a přejde do Hvězdného moře. Tam se přiblíží k oblasti, ve které se skrývá bezpočet planet a Flekto-Yn. Oggara ve Flekto-Yn HIDDEN-X téměř zničí, podaří se mu ale uniknout skokem do budoucnosti. Potom se vrátí s GLORIÍ zpět do normálního vesmíru.

Tam pátrá po Atlanovi. Objeví u Zóny-X Údolí času. Pro něj představuje dvojklanou sféru, se systémem Utopia na jedné straně a se SOL na straně druhé. Uprostřed sedí energetická bytost jako strážce. SOL se do ní dostala už 3. března 3805. Oggar stačí své vědomosti předat jednomu Solánci, než se opět vrátí do Pers-Mohandotu.