Atlan 577 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 577
Název:Poslední útočiště
(Die letzte Zuflucht)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 576 • chronologicky • AT 578 »
Vydáno poprvé:25. října 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3804
Hon na vraha Pers-Oggarů

OGGARŮV POKLAD se nachází na cestě k temné mlhovině, když Oggar následkem převzetí hypnobytostí upadne v strnulost. Mnemodukt II se odpojí, následně dokonce i Mnemodukt POKLADU. Insider se tak nachází sám v POKLADU, který se vznáší v intergalaktické prázdnotě. Vzpomíná na 22. srpna 3791, kdy veliteli mládežnického oddílu zabránil zastřelit Brooklyn, a stal se tak jejím ochraňovatelem.

Po chvíli si Insider v POKLADU začne zoufat. Objeví se ale Wöbbeking a přemístí loď na přání Insidera k jeho domovskému světu Zwzwko. Ten byl mezitím zpustošen atomovou válkou. Insider je během toulky v troskách napaden mutanty. Přitom se seznámí s mutovaným dítětem Bati-Pharem. Dozví se, že Kowallekové si po návštěvě Solánců vybudovali technickou civilizaci. Nakonec to ale vedlo k atomové válce.

Zoufalý Insider chce skoncovat se životem. Vynese z bunkru vodíkovou bombu a odtáhne jí do POKLADU. Když se rozběhne časovač, objeví se v POKLADU Bati-Phar a rozmluví Insiderovi jeho záměr. Insider už nemůže countdown zastavit, objeví se ale Chybrain a bombu zneškodní. Zákrokem Wöbbekinga a Chybraina se Oggar opět probudí. POKLAD musí odstartovat s Bati-Pharem, protože je loď napadena atomovými bombami. Potom nabere kurz na místo setkání se SOL.

Hapeldan objeví na útěku planetu Chator. Převlečený za Atlana popichuje domorodce, aby je poštval proti Oggarovi. Mladý Chatori Zeeth je imunní vůči Hapeldanovu vlivu, protože náhodně získal kus Podřimující moci. Vydá se na cestu, aby kus spojil se zbytkem Podřimující moci. Hapeldan nechá jeho družku Carnu zabít Chatorii. Smrtelně zraněný probudí Zeeth Moc a je od ní vyléčen.

POKLAD se od Temné mlhoviny, která se ukáže být formou života, o boji SOL proti Vulnurům. Kromě toho mu ukáže směr, kterým Hapeldan prchnul. Když OGGARŮV POKLAD objeví Chator, je odlákán falešným Atlanem. Ačkoliv Oggar větří past, je s Insiderem překvapen duševním útokem Chatoriů. Hapeldan triumfálně vypráví, že patří k Molaatům, kteří byli uneseni při ničení Molaatského světa a kteří vystřídali Roxhary při stavbě Flekto-Yn. On sám byl povýšen na Přepínače, mezitím ale ztratil důvěru HIDDEN-X.

Když Bati-Phar chce přispěchat Insiderovi na pomoc, potká Zeetha, který se tak dozví o Oggarově historii. Zeeth se postaví Hapeldanovi silami, které mu dala Podřimující moc. Chatori se svými silami vyrovná Molaatovi a zabije ho. Bati-Phar chce zůstat na Chatoru, protože zde díky mutaci může sám přivést na svět potomstvo. Insider a Oggar najdou vulnurského průzkumníka a mohou tak navázat kontakt s Vulnury. Dozví se tak, kde je SOL a naberou kurz na nové místo srazu.

Poznámka: v tomto románu je Hapeldan označen za vraha národa Pers-Oggarů. Jedná se autorovu chybu; Hapeldan neměl s genocidou co dělat.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál