Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 576
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 576
Název:Nepřátelé SOL
(Feinde der SOL)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 575 • chronologicky • AT 577 »
Vydáno poprvé:18. října 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3. až 6. září 3804
Setkání s vesmírným národem

3. září dorazí SOL na místo, ze kterého byl zachycen impulz Kontaktera. Uprostřed intergalaktické prázdnoty je ale nalezena jen temná mlhovina s průměrem dvou světelných měsíců. Atlan, Sanny, Hage Nockemann, Blödel a Uster Brick přejdou na palubu korvety DORANIA, aby temnou mlhovinu prozkoumali. Už po krátkém letu ztratí loď manévrovací schopnosti. Hmota temné mlhoviny pronikne ochranným štítem a začne drtit pomocný člun.

Na vulnurské lodi VČEREJŠEK se narodí Jacta Tars. Vulnurerka se ukáže být tak nadaná, že jí roboti kněžstva odvezou na DNEŠEK. Ačkoliv reaguje vzdorně, má se stát novou šestou kněžkou. Na zkoušku je vyslána s jedním průzkumníkem. Po několika simulovaných poruchách má prozkoumat temnou mlhovinu. Tam narazí na DORANII a zachrání Solánce, jejichž záchranný transmiter v temné mlhovině selhal. Protože vulnurský průzkumník je rovněž rozdrcen, zachrání se Jacta Tars a Solánci jejím transmiterem na DNEŠKU.

Světlozdroj Vulnurů, Světlozdroj-Mara, je mezitím nahrazen Hapeldanem. Poručí Vulnurům zaútočit na SOL. Navzdory momentu překvapení SOL odolá. Bjo Breiskoll za tím cítí přítomnost něčeho dalšího. Na základě jeho pokynů spustí SZ-1 útok a zničí cizí loď, která se ukáže být centrálním kuželem Hapeldana.

Solánce na DNEŠKU přijme Světlozdroj-Mara s několika roboty. Sanny rozpozná, že v masce kněžky vězí Hapeldan. Blödel mu strhne masku. Poté odmítnou roboti Hapeldanovi poslušnost. Ten ale unikne s turboprůzkumníkem DNEŠKA. Jacta Tars se stává novým Světlozdrojem a ukončí útok proti SOL. Atlanova skupina se vrátí zpět na SOL.

Při situační poradě 6. září na SOL oznámí Sanny, že výpočty zjistila, že HIDDEN-X s pomocí temné mlhoviny padělal impulzy Kontaktera. Opravdové místo se nachází jen 4.3 světelného roku daleko.