Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 575
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 575
Název:Hypnovědomí
(Das Hypno-Bewußtsein)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 574 • chronologicky • AT 576 »
Vydáno poprvé:11. října 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 16. srpna 3804
Past Pers-Mohandotu

Poté co se SOL opět objevila ve standardním universu, odletí k poblíž ležícímu MP-systému. Hunkeldarové, zastoupení prvním ministrem Daressem, pozvou Solánce k přátelskému setkání. Když SOL ale v blízkosti osmé planety vystoupí z lineárního prostoru, je napadena 66 zdánlivými měsíci, které se ukáží být létajícími pevnostmi.

V chaosu se Uster Brickovi v lightning-jetu s Atlanem a Sanny na palubě podaří proniknout blokádou a přistát na domovském světě Hunkeldarů. Vláda Hunkeldarů uzná, že byla hypnoticky přinucena k přivábení SOL. Sanny výpočtem zjistí, že útočící měsíce byly řízeny z měsíce Hunkelu. Útok lightning-jetů s transformačními děly zničí celý měsíc. Bez koordinace už nemohou měsíce SOL ohrozit. Jedna pevnost po druhé je zničena. Asi polovina měsíců uprchne. Objeví se OGGARŮV POKLAD a zaútočí na prchající měsíce.

Už od přechodu SOL do standardního vesmíru se Cpt'Carch snaží převzít tělo starého Solánce Hatzela Keversina, aby Solánce varoval. Ovlivněný Oggar vypráví, že aktuální datum je 16. srpna 3804. Také jeho informace o zaměřovači v centrálním kuželi souhlasí. Přesto navrhuje SOL, aby v bývalém domovském systému Pers-Oggarové čekali na signál Kontaktera, zatímco on se postará o opětovné oživení svého národa.

Poté co odletí, začnou být Solánci na základě Oggarova chování nedůvěřiví. Výstražné pokusy Cpt'Carcha zůstanou neúspěšné. Solánci přistanou na Hunkelu. Osvobodí tam bývalého prvního ministra Peseth-Resse z pouta hypnózy a dozví se tak, že se tu před jedenácti lety objevila bytost s hypnotickými schopnostmi a převzala ho. Tím začalo vyzbrojování měsíců, přičemž pomáhali cizí robotské lodi. Později přiletěl Oggar a předal Hunkeldarům přístroj, se kterým ho měli přivolat, pokud by se SOL objevila.

Sanny pomocí výpočtů zjistí, že souřadnice, které dodal Oggar, odpovídají druhému možnému výstupnímu bodu SOL z Hvězdného moře. Předpokládá se, že tam byla vybudována další past. Křižník ANTOFAGASTA letí s Atlanem, Sannym, Bjo Breiskollem a Hage Nockemannem napřed. V systému se vznášejí organické koule s průměrem mezi 12 a 44 kilometry, které se nazývají Seckeldeky. Obklíčí křižník.

Když SOL přiletí na pomoc, je rovněž obklíčena. Mezitím Atlan, Sanny, Argan U a Blödel uniknou se space-jetem a přiblíží se k jediné planetě systému, na které se nachází OGGARŮV POKLAD. S dislokačním projektorem, který Oggar nechal Atlanovi v centrálním kuželi, pomůže Oggarovi a Insiderovi. Cpt'Carch pak může definitivně převzít Hatzela Keversina a říct Breckcrownu Hayesovi, aby navedl SOL do korony slunce. V té jsou zničeni Seckeldeky. Protože společně tvořily hypnotickou bytost, jsou Oggar a Insider opět volní.

Insider vrátí lodní deník SOL. Dorazí impulz Kontaktera a zobrazí místo, které je vzdáleno 36.7 milionů světelných let.