Atlan 574 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 574
Název:Hvězdný duch
(Sternengeister)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 573 • chronologicky • AT 575 »
Vydáno poprvé:4. října 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 7. až 10. října 3792
Návrat do nejistoty

7. října 3792 palubního času se SOL stále ještě nachází ve Hvězdném moři a pátrá po alternativní cestě do standardního universa. Sanny je navštívena Chybrainem, který ji označí jako dítě. Přes Chybraina přijde Sanny na nápad a vypočte polohu místa absolutní nepravděpodobnosti ve Hvězdném moři. To je vzdáleno 21 milionů světelných let a má umožnit přechod do Standardního universa.

Space-jet COLUMBUS má být poslán do zóny bez posádky. Sedmnáctiletá Lucy Garbers a osmnáctiletý Fred Graebke, kteří se považují za členy skupiny Po akci dychtících, proniknou na palubu. Jejich přítel Malcolm Brady je krátce před startem představí Atlanovi. Ten se vydá transmiterem na palubu odlétajícího člunu a dvojici tam najde. Než se mohou transmiterem vrátit na SOL, vstoupí loď do zóny totální nicoty. Atlan tak splnil plán mladíků: chtěli ho na COLUMBUS nalákat.

Spojení se SOL se přeruší. V zóně se vznáší třpytivé koule, které se lodí cítí být rušené. COLUMBUS je zničen, Atlan a oba Soláncí se objeví na cizí planetě.

Zde musí utéct před domorodci, kteří jsou oblečení jako římští legionáři. Zatímco trojice spí, je přesunuta na jinou planetu. Zde bojují Jedineční proti Aquarianům. Strážce Aquarianů Krester Merrym vysvětluje, že jsou zesnulými z Hvězdného moře, jejichž vědomí si zde vytvořila svět. Kolizí jejich světa s další koulí jsou tři trosečníci opět přemístěni. Na nové planetě jsou postupně napadáni zvířaty a rostlinami, dokud se neukáže, že to jsou symboly životní fáze Charta Deccona, kterého sem HIDDEN-X vrhnul po jeho smrti. S Decconovou pomocí mohou být ostatní duchové přesvědčeni, aby pro SOL otevřeli průchod do standardního universa. Atlan, Garbers a Graebke jsou posláni transmiterem na SOL.

11. října 3792 palubního času se SOL po 57 dnech pobytu vrací zpět do standardního universa. Loď se objeví v blízkosti centra Pers-Mohandot.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál