Pole destrukce genetického kódu

DKG neboli pole destrukce genetického kódu je vynálezem Larů a slouží k likvidaci buněčných aktivátorů.

Pro Lary tuto zbraň zkonstruovali Keloskové na Rolfthu. Byla vyvinuta výhradně proti pozemským nositelům buněčných aktivátorů, kteří založením Nového einsteinovského impéria (NEI) kladli invazorům tuhý odpor.

Tato technologie se zakládá na soustavě projektorů, které lze nainstalovat na SVE plavidla. Vlastní projektor měl dosah asi 100 světelných let. Emituje hyperzáření, které u všech aktivátorů v dosahu inicializuje kaskádový efekt a přivede je tak k explozi. Exploze způsobí pětidimenzionální impulz značné síly. Larové uměli tento impulz zachytit; s jeho pomocí chtěli zaměřit tajné základny NEI.

V roce 3583 byly projektory DGK připraveny k použití. SVE křižníky se zařízením se rozmístily po celé Mléčné dráze, aby bylo dosaženo maximálního prostorového efektu. Po aktivaci pole zachytili Larové celkem pět výbuchů aktivátorů. Čtyři tyto výbuchy pocházely od aktivátorů, které po jejich rpzmístění ID nikdy nikdo nenalezl. Při pátém výbuchu přišel o život Ertrusan Nos Vigeland. Julian Tifflor v Provconově pěsti přežil, protože okolní temná hmota absorbovala nebezpečné hyperzáření.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!