Perry Rhodan 2973 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2973
Název:Cirkus zkázy
(Zirkus der Zerstörung)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:10. srpna 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 19. a 20. dubna 1552 NGL
Mocenská demonstrace ve Sluneční soustavě – Technomahdí slibuje uzdravení
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan se pokusí získat přehled a kontrolu.

Gucky – Myšob je ve stresu.

Tamareil – Lhářka se probouzí.

Reginald Bull – Terranec se těší ze shledání.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2973 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

Pod povrchem mezi jednotlivými hvězdnými říšemi stále doutnají neshody, národy však přesto spolupracují. A neplatí to pouze pro lidstvem obydlené planety a měsíce. Tisíce světů se sjednotily v Lize svobodných Galaktiků. Kontakt s lidmi a jejich spojenci vyhledávají i návštěvníci z cizích galaxií.

Ne vždy je tento kontakt důvodem ke všeobecné radosti: Jen málokdo tak chápe pohnutky Gemeni, kteří údajně z pověření superinteligence jménem GEŠOD přinášejí galaxii mír. Podle posledních poznatků Gemeni spolupracují s Thoogondu, kdysi vyvoleným národem TO, který však byl po těžké zradě vypovězen z Mléčné dráhy. V obou národech existují proudy s různými zájmy a nikdo nedovede říct, kdo je přítel a kdo nepřítel.

Na Zemi na sebe mezitím strhl moc Technomahdí - nebo přinejmenjším ochromil státní úřady. Za této situace se řada lidí vydává navštívit CIRKUS ZKÁZY...