Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2796
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2796
Název:Ultima Margo
(Ultima Margo)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:20. března 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10. října – 14. listopadu 1517 NGL
Galaktici spouští čtyřfázový plán – na hlavní planetě naatské federace
Hlavní postavy románu:

Atlan da Gonozal a Perry Rhodan – Arkonidan a Terranec inicializují projekt Ultima Margo.

Kulgneeck – Naat se dá dohromady s nesprávnými lidmi a dostane se z deště pod okap.

Lisher Vincallen a Kleif Hannsen – Agenti SPL jsou zvyklí jednat nenápadně.

Gucky – Ilt nečekaně potká novou přítelkyni.

Shiona Varmdalen – Oxtorňanka se prokáže jako vychytralá diplomatka.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, se událo mnohé: Terranci dospěli ke vzdáleným hvězdným ostrovům, potkali bezpočet vesmírem cestujících civilizací a narazili na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopů leží v Začasé zemi. V Atlanovi má k dispozici pilota, který ho k tomuto zvláštnímu místu může dovézt, avšak potřebuje ještě loď Atopického soudce. Perry Rhodan, Atlan a bývalý imperátor Bostich proto vyvinou plán k dobytí korábu CHUVANC, osobní lodi soudce Chuva, toho času pobývajícího v arkonském systému.

Protože je Atlanova domovina pečlivě střežena, je třeba vylákat Chuva ven. Jenže jak by měla vypadat návnada? Bez CHUVANCU nemůže být překročena „poslední hranice“, za níž leží Začasá země. Perry Rhodan a jeho druzi proto spouští projekt ULTIMA MARGO...


Atopický tribunál zdá se nepřemožitelný. Pomocné národy Atopů mají podle všeho nevyčerpatelné zálohy a jsou schopny technických výkonů, o jakých si mohou Galaktici nechat jen zdát. Atopové samotní jsou nezranitelná, mocná individua s vesmírnými koráby, s nimiž nic nesvedou ani ty nejsilnější jednotky a obrovské flotily Terranců a Arkonidanů. Dokonce i v tréninkových bojích, které toho času probíhají ve staveništi Neoganymedu, kde byla postavena kopie části CHUVANCU, Terranci žalostně selhávají.

Ale ať už protivník silný jakkoli, přesto může mít Achillovu patu. V případě Atopického soudce Chuva jsou to Naatové. Chuv má pro tento lid slabost, v neposlední řadě snad proto, že je sám zčásti Naat. V říjnu 1517 NGL dá Shekvalu Gennerycovi příkaz, aby v soustavě Naata vybudoval portál dálkového transmiteru, skrze nějž by se mohli tam sídlící Naatové vracet do své pravlasti, systému Baag.