Perry Rhodan 2768 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2768
Název:Smolná planeta
(Der Unglücksplanet)
Autor:Oliver Fröhlich
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:05. září 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. – 4. března 1517 NGL
Oddělení od RASE ČUBAJE – Reginalda Bull vyrazí k nebezpečnému pátrání
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Nesmrtelný počítá zrnka rýže a pavouky.

Perry Rhodan – Terranec vede inspirující monolog.

Quick Silver – Android má plán.

Goman Gonen Goer – Jako mnoho dalších vidí Huzzadhi budoucnost v temných barvách.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2768 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou zadržet světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil.

Atopové už dlouhé roky kontrolují i další lidem známý hvězdný ostrov: Larhatoon, domov Larů. Perry Rhodan zde pátrá po skutečných motivech Atopů a jejich případných slabinách. Přitom však padl do zajetí: Atopická soudkyně Saeqaer ho drží na palubě KOLÉBKY LÁSKY a zpět do hlubin galaxie vyslala dvojníka.

Když falešný Rhodan vstoupí na palubu RASE ČUBAJE, který Terranci vyslali do Larhatoonu na podporu Nesmrtelného, je rychle odhalen. Údernému komandu se následně podaří osvobodit skutečného Rhodana – ten pak bez otálení připravuje další akce.

Na Galaktiky teď čeká SMOLNÁ PLANETA...


Černý Bacctou je po svém prvním setkání s Perry Rhodanem stále ještě přesvědčen o tom, že právě jen on sám je pravým Rhodanem. Oba jsou podrobeni důkladným testům. Výsledek: Oba dva Rhodanové jsou naprosto identičtí. To samé platí i o jejich buňkových aktivátorech. Rhodan se domnívá, že Bacctou by mohl zkopírovat dokonce i jeho rytířskou auru, pokud by tedy stále byl jejím nositelem. Lze jen spekulovat, zda je Bacctou schopen napodobit vlastnosti, kterými se vyznačuje pilot soudcovské lodi, proto je třeba zahájit pátrání po nezvěstném Atlanovi. Proto mají Reginald Bull a Toio Zindher doprovázet Quick Silvera do Všudeměsta.