Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2752
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2752
Název:Tvář rebelů
(Das Antlitz des Rebellen)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:16. května 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: ?
Perry Rhodan na palubě lodi Hetosanů – pronásledován Lary i Onryoňany
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný se stal zajatcem a hraje nebezpečnou hru.

Selthantar – Lajuure slouží Avestry-Pasikovi bez slepé poslušnosti.

Avestry-Pasik – Velitel Protohetosanů je odkázán na pomoc svého nepřítele.

Guol Chennyr – Onryoňan ví, že si občas situace žádá oběti.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Jak vyšlo najevo, tribunál již dlouhé roky ovládá Larhatoon, domovinu národa Larů. Sem to při útěku před Atopy zahnalo i Perryho Rhodana. Rhodan doufá, že zde nalezne důležité informace a oslabí moc tribunálu. Reginald Bull následuje přítelovu stopu s nejnovější dálkovou lodí lidstva: RASEM ČUBAJEM.

Rhodan je mezitím v prekérní situaci: Disponuje Vektorionem, larským reliktem, který dle legendy ukazuje cestu k domovskému světu Larů. Avšak i kvůli artefaktu je mu na stopě nejen vojenská moc Onryoňanů, ale také Protohetosané, hnutí odporu proti tribunálu. Když nyní Onryoňané zastaví loď svých nepřátel, odhalí se pravá TVÁŘ REBELŮ...


Perry Rhodan je „hostem“ na Avestry-Pasikově tvářolodi ZHOL-BANNAD. Co se stalo s jeho přáteli, Lucbarny, nemá Terranec ani potuchy. Avestry-Pasik vyžaduje vydání Vektorionu. Jenom s tímto artefaktem by se mohl legitimovat jako skutečný První Hetran. Rhodan tvrdohlavě odmítne; Vektorion se mu v nestřežené chvíli podařilo spolknout. Larové na to však brzy přijdou a relikt operativně vyjmou.