Perry Rhodan 2719 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2719
Název:Výsadek na GOS' TUSSAN
(Enterkommando GOS' TUSSAN)
Autor:Verena Themsen
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:27. září 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 28. – 29. srpna 1514 NGL
V hledáčku Atopického tribunálu – a na plovoucím světě
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Bostich I. – Předseda Galaktika a imperátor Arkonu je stíhán Atopy.

Ronald Tekener – Jako Bostichův osobní strážce musí Smíšek nasadit všechny síly.

Chuv – Atop se ocitá blízko svému cíli.

Tormanac da Hozarius – Na víceimperátorovi Arkonu leží velká odpovědnost.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2719 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V galaxii lidstva v současné době vládne neklid. Jednak hrozí válka mezi Tefrody a Bluesany, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál, který chce celý hvězdný ostrov podrobit své jurisdikci. Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané. Žádají o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha, kteří mají být souzeni pro své četné zločiny. Hlavní z těchto činů – takzvaný světopožár – se však podle všeho odehraje ve vzdálené budoucnosti.

Aby dopadnul Bosticha, obsadí Atopický soudce Chuv systém Arkon. Pokud chce Bostich zachránit svou pověst, musí zasáhnout. Dojde k VÝSADKU NA GOS'TUSSAN...