Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2718
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2718
Název:Cesta na Arkon
(Passage nach Arkon)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:20. září 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 28. srpna 1514 NGL
Soudce Chuv na cestě ke Krystalickému světu – skutečné děti systému Baag se chopí dědictví
Hlavní postavy románu:

Chuv – Atopický soudce se vydá na cestu.

Gaumarol da Bostich – Imperátor se vrací domů.

Ronald Tekener – Smíšek pochopí, že by mohl být jeho úkol obtížnější, než očekával.

Tormanac da Hozarius – Víceimperátor bojuje s přestávkami.

Yscrou da Scadgasd – Velitelka Vothantar Zhy pozná svou chybu.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V galaxii lidstva v současné době vládne neklid. Jednak hrozí válka mezi Tefrody a Bluesany, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál, který chce celý hvězdný ostrov podrobit své jurisdikci. Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané. Žádají o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha, kteří mají být souzeni pro své četné zločiny. Hlavní z těchto činů – takzvaný světopožár – se však podle všeho odehraje ve vzdálené budoucnosti.

Oba Nesmrtelní sice unikli svým pronásledovatelům, ale na jak dlouho? Po Sluneční soustavě se teď do hledáčku přisluhovačů tribunálu dostal i Arkon. Soudce tribunálu hledá CESTU NA ARKON...


GOS'TUSSAN II následuje CHUVANC do tunelu, vytvořenému v Křišťálovém štítu, a napadne Chuvovu loď. Jsou odpáleny tři těžké transformační salvy, neproniknou však miniaturním repulsorovým valem soudcovské lodi. Když se posléze geniferům CHUVANCU podaří lokalizovat do stínového štítu zahalený dvoukhasurn, Chuv opětuje palbu. GOS'TUSSAN II je zasažen a musí ustoupit.

Tormanac da Hozarius vyšle do akce robotickou flotilu EPPRIK. Již krátce po průchodu strukturální štěrbinou v Křišťálovém štítu padnou celé stovky jednotek za oběť onryoňanským lineárním torpédům. Ve dvou dalších vlnách se vynoří 60 000 dalších bitevníků invazorů, takže soustavu Arkon nyní obléhá 140 000 plavidel – proti této přesile roboty řízené křižníky nic nesvedou. Budou vázány v potyčkách mimo arkonský systém, zatímco CHUVANC a několik onryoňanských lodí konečně překoná Křišťálový štít.

Jak Tormanac, tak i sám Bostich se teď spoléhají na to, že štít zadrží většinu nepřátelského loďstva daleko od Arkonu. Avšak ve Vothantar Zhy se již pohybuje druhý jajský tvaroměnič – Gemian Ocary. Ten do centrální obranné stanice Arkonu pronikl v podobě techničky Thaly da Jorriskaugen. Yscrou da Scadgasd se tvarovému měniči dostane na stopu, nepovede se jí ale zabránit tomu, aby nebylo deaktivováno ochranné pole stanice. Současně Jaj zapojí klecový transmiter. V tu chvíli se materializuje masa onryoňanských vojáků. Sbindarem Cenfellorem vedení bojovníci nejsou k zastavení a dobydou celý stometrový, hluboko pod zemí ukrytý kulovitý bunkr. V rozmluvě s Cenfellorem se Yscrou vyjeví celý rozsah Chuvova plánu. Soudce rozhodně neplánuje odpojit Křišťálový štít. Místo toho se má z arkonského systému stát nová základna Atopického tribunálu. V budoucnu má být pro sluneční soustavu používáno jméno skutečných dětí systému, Naatů: Baag.

GOS'TUSSAN II rovněž vlétne do nitra soustavy. Bostich plánuje útok na Vothantar Zhy, neboť mu je jasné, že vlastnictví stanice rozhodne o osudu Arkonu...