Perry Rhodan 2714 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2714
Název:Ultimátum Onryoňanů
(Das Ultimatum der Onryonen)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:23. srpna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 28. – 31. července 1514 NGL
Konflikt o ITHAFOR-5 eskaluje – Atopický tribunál zasahuje do sporu
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener – „Smíšek“ nemá pro Bosticha moc nových informací.

Monkey – Lord admirál USO sonduje situaci.

Famather Myhd – Tefrodských specialista na hyperenergie stojí před starodávnou hádankou.

Plukovník Anna Patoman – Velitelka pozorovacího plavidla si zoufá, neboť nesmí zasáhnout.

Ghonvar Toccepur – Onryoňanský reprezentant vyhlásí ultimátum.

Vetris-Molaud – Vysoký Tamrat si zakládá na cti.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Avšak na pozemském Měsíci se usadila cizí mocnost a zahalila Lunu do tajemné technokrusty. Onryoňané žádají jménem Atopického tribunálu vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha – tito dva Nesmrtelní mají být souzeni pro své četné zločiny. Hlavní z těchto činů – takzvaný světopožár – se však má podle všeho odehrát ve vzdálené budoucnosti.

Onryoňané navíc hodlají podrobit celou Mléčnou dráhu spravedlnosti Atopického řádu. Proto svůj pohled upírají na rozličná krizová území galaxie – jedním z nich je Eastside. Právě zde je tedy vyhlášeno ULTIMÁTUM ONRYOŇANŮ...


Dobytí polyportdvorce ITHAFOR-5 bylo spíš symbolickým aktem, neboť Tefrodi tento dopravní systém nemohou použít. Mají totiž k dispozici pouze A-controller. Se svými výše postavenými controllery mohou polyportsíť spravující Stínoví Maahkové zrušit či přesměrovat jakýkoli tefrodský transfer. Toto si alespoň Tefrodi doposud mysleli, ale dne 28. července 1514 NGL se samovolně aktivuje transferový komín. Šéfvědec Famather Myhd zpozoruje při transportu podivuhodné fenomény a nakonec najde uvnitř opět neaktivního transferového komínu zkamenělý prst.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál