Perry Rhodan 2715 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2715
Název:Akce v polyportdvorci
(Einsatz im Polyport-Hof)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:30. srpna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 31. července – 9. srpna 1514 NGL
Lord admirál chce osvobodit Sluneční soustavu – do akce jde Tekenerův tým
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener – „Smíšek“ jedná bez srdce.

Ghonvar Toccepur – Velitel vesmírného otec se vydá do nebezpečí.

Vetris-Molaud – Vysoký Tamrat hovoří s ohonem svého robota.

Ellendea Lon – Agentka USO musí v akci bojovat s těžkým handicapem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2715 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V galaxii lidstva však nyní vládne neklid. Jednak hrozí válka mezi Tefrody a Bluesany, a navíc se zde angažuje Atopický tribunál. Ten chce celý hvězdný ostrov podrobit své jurisdikci.

Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané. Ti žádají o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha, kteří mají být souzeni pro své četné zločiny. Hlavní z těchto činů – takzvaný světopožár – se však má podle všeho odehrát ve vzdálené budoucnosti.

Onryoňané hodlají celou Mléčnou dráhu podrobit spravedlnosti Atopického řádu. Proto svůj pohled upírají na WOCAUD. Tak musí neodvratně dojít k AKCI V POLYPORTDVORCI...