Perry Rhodan 2676 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2676
Název:Chalkadská skříňka
(Der Chalkada-Schrein)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:30. listopadu 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1469 NGL
Je to Trumerův plán – hrozí vyhlazovací válka
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec se ptá po motivech.

Högborn Trumeri – Oracca vynese svůj poslední trumf.

Protektor Kaowen – Xylth sahá po moci v Chandě.

Ramoz – Duše flotila kypí aktivitou.

Gucky – Myšob je nepřetržitě v akci.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2676 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Situace se vyhrotí, když je Terry obsazena nepřáteli a Slunce zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té chvíle bojují Pozemšťané o holé přežití.

O těchto událostech nemá Perry Rhodan ani potuchy. Také jeho to zaválo do odlehlých končin vesmíru. S dálkovou kosmickou lodí – legendární BÁZÍ – dospěl do dvojité galaxie Chanda. Zde panující superinteligence QIN SHI ke svým plánům potřebuje záhadný Okulár Multiverza.

S Rhodanovou pomocí uštědří odbojové hnutí armádě superinteligence těžkou porážku a napřahuje se k rozhodujícímu úderu proti nebezpečné entitě. Jenže v řadách Zoufalého odporu dojde k rozporům a na scéně se objeví mocný artefakt – CHALKADSKÁ SKŘÍŇKA...


Superinteligence QIN SHI zmizela směrem k Escalianu a v Chandě po sobě zanechala mocenské vakuum, které není schopna vyplnit ani Kaowenova ubývající armáda, ani hašteřící se Zoufalý odpor. V této situaci vidí Högborn Trumeri přicházet svou šanci, dosadit do čela galaxie lid Oracca. Zmocní se Chalkadské skříňky, ultimativního mocenského prostředku, ukrytého před dávnými časy.