Perry Rhodan 2675 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2675
Název:Třpyt ticha
(Der Glanz der Stille)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:23. listopadu 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 4. až 12. prosince 1469 NGL
Terranci a Sayporani ve společné akci – efemerální brána se má otevřít
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shanda Sarmotte – Telepatka pátrá v myšlenkách.

Toufec – Muž důvěřuje svému džinovi.

Choursterc – Stařecký Sayporan myslí na dvě věci.

Pauthofamy – Děvče s panfaktory.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2675 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají Pozemšťané nové, nenávistí naplněné sousedy. Terranci zde od počátku bojují o přežití.

O tajemných Spentech, jejichž pozornost se upírá zejména ke Slunci, vědí lidé nejméně. Podle názoru této rasy je hvězda Sol znesvěcena mrtvolou superinteligence ARCHETIM – proto bylo srdce soustavy zahaleno zvláštním polem.

Reginaldu Bullovi se podaří uzavřít spojenectví s částí Sayporanů, které lidé doposud považovali za nebezpečné protivníky. Ukázalo se, že za pletichami proti Terrancům stojí jen malá skupina, ovládající národ Sayporanů. Když byli tito vládci svrženi, jsou další Sayporani připraveni pomoci lidstvu. Aby bylo stvrzeno čerstvé spojenectví, je vypravena expedice do domovské soustavy Sayporanů. Ta se setká s TŘPYTEM TICHA...


Let do systému Zyor trvá několik dnů.