Perry Rhodan 2661 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2661
Název:Anaree
(Anaree)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:17. srpna 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 18. – 19. listopadu 1469 NGL
Na palubě SVÍTIVOSTI – tajemství Jitřní sestry
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec prožije historii Protoenthonky.

Anaree – Její vzhled jí ovlivňuje život.

Samburi Yura – Enthonka spřádá své plány.

QIN SHI – Superinteligence sáhne po KURÝRNÍ SÍTI.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2661 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Z doposud nevyjasněných příčin zmizela Sluneční soustava se všemi svými světy a jejich obyvateli ze známého Univerza.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního vesmíru, kde mají Pozemšťané nové, nepříliš přátelské sousedy. Od té doby lidstvo bojuje o holé přežití.

O ničem z toho nemá Perry Rhodan ani potuchy, neboť i jeho osud zavál do odlehlé části kosmu. Na palubě BÁZE se dostal do dvojité galaxie Chanda. Zde vládne negativní superinteligence QIN SHI, která se snaží získat tajemný Okulár multiverza.

Perrymu Rhodanovi se podařilo zničit významnou základnu QIN SHI – a přitom osvobodit „významného zajatce“ této nebezpečné entity. Zajatkyně však zemřela dřív, než si mohla s Rhodanem promluvit. Zdánlivě se jednalo o zplnomocněnkyni kosmokratů, Enthonku Samburi Yuru. Ale ve skutečnosti to byla ANAREE...


Perry Rhodan se dotkne Hvězdného klenotu. Do jeho mysli jsou poté vyprojektovány vzpomínky Protoenthonky Anaree. Po jeden celý den – od půlnoci 18. do půlnoci 19. listopadu 1469 NGL – nevnímá Rhodan své druhy.

Anaree je příslušnicí početného národa Protoenthonů – Denního lidu, žijícího na palubě SVÍTIVOSTI. Svou podobou jako by z oka vypadla Samburi Yuře. Znovu a znovu se stává, že se některý z Protoenthonů dotkne ze stromu visícího drahokamu. Tito lidé posléze mizí beze stopy. To se přihodí také Anaree, která nedokáže vzdorovat vábení Hvězdného klenotu. V tu dobu už jí není pět let a jako patnáctiletá dívka se setká s Jitrosestrou Samburi Yurou. Následně je Anaree (jako další před ní i po ní) hypnoškolením a intenzívním tréninkem pod vedením trpasličího androida jménem M'ian Mor cvičena k tomu, aby se z ní stala osobní strážkyně Samburi Yury. K dispozici dostane bojový kokon, hyperenergetické předivo z arzenálu kosmokratů. Anaree je v kokonu nezranitelná a může ho použít jako zbraň.

Anaree doprovází Samburi Yura na nejrůznější mise. Potají pozoruje setkání služebnice kosmokratů s Delorianem Rhodanem. Ti dva kují plány, v nichž jistou roli hraje QIN SHI. Anaree je svědkem toho, jak Monkey a Alaska Saedelaere vniknou do SVÍTIVOSTI, a osloví ji projekce palubního počítače DAN. DAN udělá několik temných náznaků a přislíbí mladé ženě svou pomoc. Anaree dostane Hvězdný klenot, o jehož existenci nemá Samburi Yura potuchy. Na domovském světě Lokopťanů Anaree pochopí, že Samburi Yura vůbec nepomýšlí na to, že KURÝRNÍ SÍŤ zajistí pro kosmokraty. S Delorianem totiž tuto tajemnou zbraň hodlají využít pro své vlastní účely. Konečně už také ví, jaké s ní má Samburi Yura ve skutečnosti plány. Protože Anaree vypadá stejně jako Enthonka, má být přihrána do rukou QIN SHI. Superinteligence má věřit, že se jí podařilo zneškodnit Samburi Yuru.

Anaree je zajata QIN SHI. Uvnitř bojového kokonu je sice v bezpečí, avšak buňky jejího těla se začínají samovolně rozkládat. Anaree ví, že smrt je nevyhnutelná, přinejmenším však může svěřit pravdu o svém životě Hvězdnému klenotu.

Tuto pravdu nyní zná i Perry Rhodan...