Perry Rhodan 2538 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2538
Název:Odlet lodi SVÍTIVOST
(Aufbruch der LEUCHTKRAFT)
Autoři:Robert Feldhoff, Uwe Anton
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:09. dubna 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10. – ?. dubna 1463 NGL
Setkání v totemovém lese – tajemství Lokopťanů
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Muž s maskou znovu potká kosmickou loď SVÍTIVOST.

Samburi Yura – Paní Samburi připravila své posádce hlavolam.

Ennerhahl – Cizinec na světě Lokopťanů.

Eroin Blesk – Důstojníkovy myšlenky se točí kolem velitelky.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení. Rhodan se s lodí MIKRU-JON vydá na záchrannou misi do Andromedy, kde tuší centrálu Frekvenční monarchie.

Lidstvo však řeší i jiné problémy. Zejména jeden člověk je hnán neukojitelnou touhou po objasnění záhad kosmu a už delší čas cítí, že se blíží něco velkého. Tento Pozemšťan je Alaska Saedelaere a stane se svědkem ODLETU LODI SVÍTIVIST


Aktuální data:
18.10.2021
1566 před NGL
30. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459505.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!