Perry Rhodan 2537 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2537
Název:Obchodní hvězda
(Der Handelsstern)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:01. dubna 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 22. března 1463 NGL
Zkoumají tajemství FATICA – a udělají mimořádnou kariéru
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný Pozemšťan se chopí iniciativy.

Atlan – Arkonidan upevňuje spojenectví a plánuje útok.

Pü S'Karbunc a Satwa – Duševní partneři se učí, že jsou určeni k vyššímu údělu.

Iris Shettlová a Ponson Merez – Hyperfyzici, kteří dělají vědu i z flirtu.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení.

Skrze polyportovou síť se Nesmrtelný s Mondrou Diamondovou a zvířetem Ramozem vydává na palubě lodi MIKRU-JON na záchrannou misi do Andromedy. Připlete se ke zničení soustavy Sicatemo, vyvolanému Frekvenční monarchií. Nyní je jeho dalším cílem OBCHODNÍ HVĚZDA


Na palubě MIKRU-JON se Perry Rhodan, Mondra Diamondová a ostatní probudí z krátkého bezvědomí. Také lodní systémy se pozvolna rozbíhají a ozve se vysílačka. Překvapení je oboustranné, neboť Atlan počítal s mnohým, ale rozhodně ne s barbarem ze Země.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál