Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2162
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2162
Název:Hyperbouře
(Hypersturm)
Autor:Rainer Castor
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Křižník STRUKTURA v akci - rozhodující bitva u Hvězného okna
Hlavní postavy románu:

Trah Zebuck - Konquestor dostane poslední šanci

Trerok - zalitský vědec si troufá na skok do neznáma

Minster Nai Fukati - Rudiment vojáků provede závažné rozhodnutí

Perry Rhodan - Terranec musí prožít další kosmickou bitvu

Trah Zebuck si troufne na další výpad proti Hvězdnému oknu. Tentokrát se bude jednat o "Strukturální křižník" Dhyraba'Katabeů, gigantickou dvojkotoučovou loď, která může vyvolávat masivní hyperbouře. Podporována je smíšenou flotilou AGLAZARŮ a Valenterských a Hmoždířovitých lodí. Ty poslední jsou chráněny několika Rudimenty vojáků, takže jsou prakticky nezaměřitelné. Je škoda, že už nemá k dispozici 900.000 lodí Phesunkarů, které by použil jako živé ochranné štíty. Nemá ale na výběr: při další audienci mu Inkvizitor dal jasně najevo, že tohle je jeho poslední šance. Jestli jí nevyužije, hrozí mu něco horšího než smrt! Protože je vlastně za poslední neúspěch zodpovědný Inkvizitor, začíná Zebuck poprvé pochybovat o jeho neomylnosti...

Mezitím prozkoumává Trerok znovu ruiny v Hayoku, kde byly objeveny pozůstatky Lemurů a Querionů. Také tam se měla otevřít časová studna, kterou objevil Ka'Marentis Aktakul. Je přesvědčen o tom, že když se teď na Teře a Trokanu neustále otevírají časové studny, mohlo by se tak stát i na Hayoku. S pomocí Nanostrojků, které Trerok jako tetování nosí na čele, může Zaliter automaticky vysílat identifikační znaky. Tímto způsobem získá v hlubinách zařízení přístup k dopravnímu prostředku, který byl už dříve viděný na MATERII: stříbrná koule, jakou používali Erranti. S ní se vydá k Hvězdnému oknu. Chce s pomocí stříbrné sféry proniknout do oblasti hyperprostoru, ve které se nacházejí agregáty AGLAZARŮ, aby zjistil něco nového o těchto zvláštních zařízeních.

Zatímco Trerok provádí svůj experiment, zaútočí oddíly Říše. Strukturální křižník inicializuje hyperbouři, kvůli které je spojená flotila galaktiků z části vyřazena z boje. Tradomané chtějí proniknout do stanic Okna, aby znovu získali Hvězdné okno do své moci. Trerokovi se ale během cesty hyperprostorem podaří lokalizovat ukrytý Strukturální křižník, současně se obětuje Minster Nai Fukati pro Terrance, když svými silami poplete ostatní Rudimenty vojáků tak, že už nejsou schopni chránit před zaměřením Hmoždířové lodě. Rudimenty vojáků sice okamžitě zasáhnou proti svému odpadlickému kolegovi a zabijí ho, ale galaktikové neotálí a zničí jak Hmoždířové lodě, tak i Strukturální křižník. Díky tomu se další bitva o Hvězdné okno stane pro Říši Tradom debaklem.

Trah Zebuck se na konci dostane do bezprostředního ohrožení, když TRAJAN s Roiem Dantonem na palubě napadne vlajkovou loď Konquestora a těžce jí poškodí. AGLAZAR dokáže sice uniknout, je ale tak těžce poškozen, že ho TRAJAN dokáže sledovat.