Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2163
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2163
Název:Mediální rytíř
(Die Media-Ritter)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Šach Konquestorovi - Roi Danton si troufá k otevřenému konfliktu
Hlavní postavy románu:

Trah Zebuck - Konquestor hledá spásu v posledním boji

Roi Danton - syn Perryho Rhodana se postaví nepříteli lidstva

Gruzs Thran - Valenter má jako Investigátor rozsáhlé vědomosti

Jobonne Jokogi - Kechtinka větří největší story svého života

Woj Ranassgo - Kechtinka působí jako mediální rytíř

Trah Zebuck se stal po posledním debaklu u Hvězdného okna lovnou zvěří. S TRAJANEM v patách se s polovrakem TRAH BAR plouží k planetě Kechta, kde se chce skrýt před hněvem Inkvizice a/nebo Terranců. Ve všech planetárních katalozích je sluneční soustava označena jako bezplanetární, ale Konquestor jí zná lépe. Po vstupu do atmosféry se TRAH BAR zřítí. Jen Zebuck a Valenter Gruzs Thran (šéf tajné služby) přežijí zánik Katamaru. Zatímco je Valenter obyvatel planety, Ketcheny, přijat, Zebuck se se svým částečně funkčním Konquestorským křeslem musí probíjet. Ketchenové žijí ve společnosti, ve které jsou navzdory technickým pokrokům staré tradice a pověry tak hluboce zakořeněné, že určují průběh větší části každodenních činností. Současně jsou všechny oblasti života mediálně sesíťované a neustále jsou vysílány zprávy o všem a o každém, což znamená, že něco jako soukromý život téměř neexistuje. Všude stojí kamery, které nepřetržitě natáčejí, a skoro každý Kechte tráví většinu volného času tím, že filmuje všechno možné, nebo filmy sleduje. Když trosky TRAH BAR dopadnou na Kechtu (přičemž jsou Kechtinky, které poblíž místa dopadu filmovaly, zabity), je tato událost zakrátko známá po celé planetě.

TRAJAN sledoval Zebuckovu loď a přiletí právě včas, aby uhasil města ohrožující požáry, které způsobily hořící trosky lodi. Vděční Kechtenové jsou připraveni pomoci Terrancům při hledání Zebucka, zvláště když způsobil masakr mezi bezmocnými bytostmi. Zebuck se nemůže nikde schovat, protože na Kechtě není prakticky žádné místo, které by nebylo trvale filmováno. Proto se svým létajícím křeslem zmocní jaderné elektrárny a hrozí, že jí odpálí. Chce Roie Dantona přinutit, aby mu zajistil volný odchod. Danton přistoupí na Zebuckovy požadavky a vyzve ho k šermířskému souboji v atomové elektrárně. Danton má sice horší postavení, ale nakonec vyhraje a zabije přerostlého šimpanze.

Hrozba není ještě zažehnána, protože konzole, ze které Zebuck spustil přehřátí elektrárny, je blokována energetickým štítem Konquestorova křesla. Pak zasáhne Gruzs Thran, který rovněž pronikl do elektrárny. Zářením z poškozených agregátů AGLAZARU těžce zraněný Valenter, který měl již dlouhou dobu pochybnosti o postupu Inkvizice, s posledními silami deaktivuje křeslo, těsně před tím, než zemře. Pak se podaří zrušit Zebuckovo fatální naprogramování elektrárny. Zebuckovo křeslo je zachráněno a prozkoumáno. Z elektronických záznamů Konquestora vyplívá, kam kosmická Pevnost uprchla ze soustavy Trapitz, jakož i její přístupové kódy. Tyto informace jsou předány Perry Rhodanovi.