Perry Rhodan 2133 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2133
Název:Soud Princůválečníků
(Das Gericht der Prinzenkrieger)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 1311 NGL
Pocta Pfauchonů - lidé ze SOL v konfliktu
Hlavní postavy románu:

Fee Kellind - velitelka SOL riskuje let do galaxie Wassermal

Ronald Tekener - Smíšek hraje nebezpečnou hru, aby zachránil starého přítele

Atlan - Arkonidan cestuje s uprchlickou lodí k planetě Zoun

Sabal - Princválečník povoluje zvláštní audienci

Kuni Maghate - Assassin se ukáže jako nápomocný přítel a spojenec

Atlan a jeho malý tým, který se v poslední vteřině zachránil z povrchu planety Vize, se nachází na palubě Pfauchonské lodi. Loď Pána rána je na cestě k planetě Zoun, která leží ve Špici Kmi. Na palubě Pfauchonské lodi se nachází mnoho uprchlíků a panuje silná tlačenice. Co přesně se na Vizi stalo, to uprchlíci ještě nevědí. Kuni Maghate vysvětluje Atlanovi, že se asi jeden Princválečník postavil proti všem kolegům, což se ještě nikdy nestalo. Úlohou Princválečníků je ochrana planety Vize a udržování míru a pořádku v galaxii Wassermal. Pojmy jako čest při tom hrají hlavní roli. Kuni Maghate oznámí Atlanovi, že pokud by Pfauchonové v této úloze zklamali, hrozila by kolektivní sebevražda celého národa. Nepochopitelná myšlenka. Situace na palubě lodi je najatá. Pro mnoho cestujících to byl vrchol blaha, když se jim povedlo navštívit planetu Vize. Teď je přání mnoha poutníků náhle zničeno. V zoufalství a vzteku si několik uprchlíků chce vymoci požadavek na návrat k planetě Vize. Zástupci ze všech koutů vesmíru se dostavilo na Vizi a teď je nacpáno v těsném prostoru. Mezi uprchlíky potká Atlan dokonce i Lary! Potomci bývalé válečnické kasty Hetosu Sedmi, jsou stejně jako většina rozhněvána, protože loď se vzdaluje od Vize. Atlan musí zasáhnout a Lary zklidnit, aby se zabránil panice nebo vzniku otevřeného násilí.

Na palubě SOL se lidé připravují na to, že proniknou do galaxie Wassermal. Fee Kellind velí lodi a následuje radu Dobrého ducha Wassermalu, odletět k planetě Vize. Výpad SOL je vlastně zakázaným aktem, protože žádné cizí lodě nesmějí vlétnout do Wassermalu. Kromě toho dal Atlan výslovný rozkaz, aby loď neopouštěla stanoviště a čekala na návrat týmu. Ale všechny tyto pochybnosti si nezadají se zprávou Dobrého ducha. Krátce před cílem, při orientačním výstupu před cílem, zaměří hmotné zaměřovače SOL obrovskou koncentraci lodí kolem planety. Jsou vyslány space-jety a sondy, aby prověřili situaci. Po nějaké době se SOL, nepřetržitě vysílající mírové zprávy, vydá na cestu. Lidé věří, že Princválečnící povolí dojít si pro svůj tým a vzít ho na palubu.

Loď Pána rána mezitím dosáhla planety Zoun. Podle terranského kalendáře je 24. prosince 1311 NGL. Zoun je velice teplý svět a jeho jediný šestihranný kontinent v celoplanetárním oceánu propůjčuje planetě umělý vzhled. Na rovníku planety je úzký pruh země, který obkružuje celou planetu. Na tento pruh země se navěšují osady a města jako perly na řetěz. Loď přistane poblíž jednoho přístavního města a okamžitě se začne s vyloďováním uprchlíků. Kuni Maghate sleduje přistání po celou dobu mlčky. Jako assassin Pána světla musí počítat na hlavním světě Princeválečníka s odmítnutím a osočováním. Atlanovu nabídku k ochraně assassin ale okamžitě odmítne s tím, že galaktikové by ho stejně neochránili. Osada poblíž místa přistání se nazývá Zoun-Jeglin-Ont a vypadá jako rezervovaná pro cizince. Přes všechnu pohostinnost je ale galaktikům hned jasné, že s tím je přívětivost Pfauchonů této planety vyčerpána. Atlanovy opakované pokusy o kontakt jsou ignorovány a veřejná komunikační síť je blokována pro nově příchozí. Galaktici si brzy všimnou Pfauchonů v civilu, kteří zřejmě příchozí sledují a dávají na ně pozor. Atlan se rozhodne jednat a dá své skupině rozkaz proniknout na vlastní pěst k paláci Princeválečníka, ale Kuni Maghate mu to rozmlouvá. Chce se sám ohlásit palácovým strážím a vyprosit si audienci u Princeválečníka. Pro assassina je to riziko hraničící se smrtí.

Když se SOL přiblíží k planetě Vize, je okamžitě obklopena velkou flotilou a donucena k zastavení. Nejdříve na volání SOL nikdo neodpovídá, pak se ohlásí generál Pána života a vyzve Fee, aby na loď vpustila jeho oddíly. Generál se okazuje na zákaz vletu pro extragalaktické lodě a při odmítnutí hrozí útokem a zničením. Fee Kellind a Ronald Tekener vedou společně jednání a okamžitě to odmítnou. Žádný Pfauchon nesmí vstoupit na SOL. Tím se podaří Fee a Tekovi donutit generála k zamyšlení. Argumentují tím, že Dobrý duch z Wassermalu jim let rozkázal. Tekener si vysoko přisadí, když předstírá, že tato entita přikázala SOL, aby ukončili konflikt Princválečníků na Vizi, což definitivně není pravda. Ale sázka se Tekenerovi podaří. Generál se zamyslí a slibuje, že žádost posádky SOL předá svému Princválečníkovi.

Když Fee a Tekener vstoupí na vlajkovou loď Pána života, se ale situace změní, protože oba galaktikové nejenže nestojí proti Princiválečníkovi, ale proti soudu všech Princválečníků, kteří je považují za zločince a požadují jejich exekuci. Názor Princválečníků není ale jednotný a Tekener dostane ještě jednou příležitost vysvětlit grémiu příběh SOL. Když se situace začíná klonit v neprospěch SOL, objeví se náhle Dobrý duch z Wassermalu a přimluví se za Solánce. Dobrý duch zřejmě cestoval nepozorovaně na palubě SOL a úmyslně chtěl navštívit planetu Vizi. Entita ještě jednou oznámí, že SOL jednala podle jeho přímého rozkazu, a tedy neporušila žádné tabu. Několik Princválečníků se rozčiluje, protože je tím porušena staletí stará smlouva mezi entitou a Princválečníky, která určuje, že Pfauchoni jsou odpovědní za vnitřní a Dobrý duch z Wassermalu za vnější bezpečnost galaxie. Přes neshody dojde soud k rozhodnutí. S jen jedním hlasem proti nebude posádka SOL obžalována a jsou jí povoleny další lety.

Na Zounu se Kuni Maghate dostal k Pánovi rána. Princválečník je překvapen přítomností Sonerova assassina a je na všechno připravený. Dokonce i na variantu, že Soner poslal assassina proto, aby ho, Pána rána, zavraždil. Tato obava je ale bezdůvodná. Kuni Maghate oznámí Princválečníkovi příchod galaktiků a zprostředkuje setkání s Atlanem. Když Atlan předstoupí před Pána rána, pocítí Princválečník okamžitě Atlanovu Rytířskou auru. Princválečník Sabal vypadá jako očarovaný, když v Atlanovi pozná Rytíře Hlubiny. Když je Atlanův tým neočekávaně unesen politickými separatisty, přeruší Arkonidan audienci a společně s Kuni Maghatem se vydá pátrat po svých přátelích. Ale únos se rychle vyřeší, protože Pfauchonové nepočítali s bojovými schopnostmi Icho Tolota. Galaktikové se dokážou osvobodit a brzy poté znovu předstoupí před Sabala.

Princválečník je velice znepokojen z aktuálního dění na planetě Vize. Mezitím se na Zoun dostane také Sihame, sestra Pána rána. Jak se Atlan dozví, byla Sihame uvězněna Sonerem a osvobodil jí pfauchonský prorokk, takzvaný Mluvčí Saltanů. Události na Vizi, vyvolané Princválečníkem Sonerem, otřesou Pfauchonskou představou o světě. Sabal musí proto rychle jednat, aby znovu obnovil bývalý pořádek. Atlan nabídne pomoc SOL, která se krátce nato objeví nad Zounem.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál