Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2119
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2119
Název:Poslední bouře
(Der letzte Sturm)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Svět stojí u propasti - dojatý zvláštním fenoménem
Hlavní postavy románu:

Eshmatay Amgen - kapitán RIGO by byl nejraději mrtvý

Ailey - strojvůdce si chce splnit své poslední přání

Benjameen da Jacinta - Zerosnílek změní historii miniaturního universa

Perry Rhodan - Terranec se musí s LEIFEM ERIKSSONEM vydat na útěk

Shirka - bývalý kapitán Barknerů je vyměněný

Rishtyn Jaffami - zvláštní bytost pátrá po svém určení

Když se Benjameen da Jacinta vrátí ze svého zero-snu, naléhá na kapitána RIGO, aby zakázaný kontinent ihned opustil. Benjameen zná původ zvláštní rosolovité bytosti. Cizí forma života, která sama sebe nazývá Risthty-Jaffami, je zmutovaným zbytkem ztroskotaného astronauta, který před dávnými časy na planetě Linckx ztroskotal. Mutace, nekontrolovatelné buněčné bujení, bytost neusmrtilo, ale k nepoznání jí deformovalo a změnilo na šedou hmotu. Současně dala mutace Rishty-Jaffami schopnost kontrolovat parareality a vytvořit si svůj vlastní mikrovesmír. Tento mikrovesmír, nebo spíše paralelní reality, měli napodobit podmínky domovského světa Rishty-Jaffami, bouřlivého vodního světa, v jehož mořích zvláštní bytost žije. Parareality tvořené Rishty-Jaffami jsou pro jeho samotného tak skutečné, že on sám vlastně existuje ve dvou světech současně. Když se Inkvizice rozumu na Linckx a Risthty-Jaffamiho soustředí, přistanou zde vojska E'Valenterů a vymáhají tribut. Rishty Jaffami musí v budoucnu tvořit Kreatury z Linckxu a dávat je Inkvizici k dispozici jako bojovníky, a kromě nich ještě paraenergií nabité nože, které v normálním vesmíru fungují jako smrtící zbraně. Kreatury stvořené v pararealitách Rishty-Jaffami jsou identické s tajemnými Vrhači nožů, kteří přemohli oba Katsugo TOMCAT a SHECAT a myšoba Guckyho. Rishty-Jaffami, který je v reálném světě utlačován a zotročován Inkvizicí, je nakonec ve svém umělém vesmíru, kde žije jako mořská bytost, zabit lovcem Shirkou. To má důsledek i pro reálný svět Rishty-Jaffami. I zde musí záhadná bytost zemřít. Benjameen da Jacinta pozná ihned, jaké nebezpečí toto rozpůlení pro něj a pro celou planetu přináší. Vrací se k Rhodanovi a radí okamžitý odlet. Rhodan vyhoví Benjameenovu přání a odlétá s celým svým týmem z planety. Jak se brzy ukáže, byl odlet chytrým rozhodnutím, neboť Rishty-Jaffami, který svým způsobem už dlouho touží po smrti, chce před svým definitivním koncem vzít s sebou co nejvíce utlačovatelů. Rosolovitá bytost proto zavolá zástupce Inkvizice na Linckx. Inkvizice, která o budoucí smrti Rishty-Jaffami ještě nic netuší, vyšle jednoho zástupce, který brzy na to přistane na planetě. Sotva Invizitor vstoupí na povrch planety, odpálí Rishty-Jaffami výbušná zařízení nainstalovaná na zakázaném kontinentu. Výbušná zařízení, původně Inkvizicí určené k vydírání Rishty-Jaffamiho a placení jeho tributu, se nyní stane nástrojem rosolovité bytosti. Zástupce Inkvizice, zakázaný kontinent a sním i celá planeta je při explozi zničena.

LEIF ERRIKSSON a KARRIBO jsou poté objeveni malou flotilou Katamarů a musí se stáhnout. Po krátké době je jasné, že KATAMARY jdou hlavně po LEIFU ERIKSSONOVI. Jak se ale může dařit Katamarům znovu a znovu nacházet unikavšího LEIFA ERIKSSONA? Benjameen znovu jako první pozná nebezpečí. Zerosnílek si z parareality přinesl zub obra. Tento "zub" slouží jako základ pro výrobu nožů Kreatur a jako takový zřejmě může být zaměřen Katamary. Když Perry Rhodan nechá "zub" vyhodit z lodi a navede ho do modrého obřího slunce, materializuje se flotila Katamarů rychle v jeho koróně a shoří. Terrancům se zase jednou podařilo uniknout svým pronásledovatelům.

Když se LEIF ERIKSSON a KARRIBO o krátkou dobu později zase dostanou na Jankar, dostane Rhodan alarmující zprávu. Celá Tradomská flotila od Hvězdného okna, přibližně 22.000 Katamarů, se právě materializovala na okraji hvězdokupy Virginox. Jak se zdá, rozhodla se Inkvizice nasadit všechno proto, aby vypátrala vetřelce z Mléčné dráhy.