Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2116
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2116
Název:Smršť na bludném Holanďanu
(Sturm auf den Irrläufer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Závod o Guckyho - hodina Siganců přichází
Hlavní postavy románu:

Reca Baretus - Ertrusanka vede oddíly do bludného Holanďana

Perry Rhodan - Terranec chce naléhavě další informace

Alexander Woodi - agent USO bojuje o život svého přítele

Caar Vassquo - specialista USO si troufá na únik z pasti

Tynka Mintcoo - Siganka riskuje zvláštní operaci

FÉNIX sleduje cizí vejčitou loď a ohlásí svou polohu. Je jisté, že cizinci odvezli oba Kasugo a těžce zraněného myšoba. Rhodan, který na palubě LEIFA ERIKSSONA přijal zprávu z FÉNIXU, určitě trpí z představy Guckyho smrti. V plné bojové pohotovosti se terranská vlajková loď vydá na cestu a blíží se k souřadnicím, které vyslal FÉNIX.

Alexandr Woodi a zbytek posádky TOMCATu je nejspíš naživu. Siganci šokovaně pozorují několik nožů, které bez problémů prošli pancéřováním robota a jejichž čepele trčí do vnitřních prostor TOMCATu. Paratronové štíty zřejmě neznamenají pro tajemné nože žádnou překážku. Kromě toho nože vykazují záhadný vlastní život. Pohybují se, chvějí se a vypadají, že se svíjejí. Skoro to vypadá tak, že stále ještě hledají svůj cíl, který mají zabít. Strašlivá představa pro posádku TOMCATu! Jak Siganci k velkému úžasu zjistí, mají nože obrovské psionické náboje. Alexandr Woodi registruje hodnoty, které zdaleka přesahují stupnice měřidel. Když se Siganci k jednomu noži přiblíží, začne kolem jejich těl protékat psionická energie. Nahromaděnou energii je možné zřejmě vybít, což Siganci okamžitě udělají u ostatních nožů.

LEIF ERRIKSSON dosáhne cílových souřadnic a setká se s FÉNIXem. Křižník ohlásí cíl letu vejčité lodi. Jedná se o bludného Holanďana o průměru dvaceti kilometrů. Dříve to snad byl strážní asteroid u nějaké planety, dnes ale letí po vlastní dráze vesmírem. Zatímco specialisté na LEIFu ERIKSSONovi připravují průzkumné sondy, aby prozkoumali cizí těleso, rozhodne se Benjameen da Jacinta prozkoumat bludného Holanďana po svém. Zerosnílek se uvede do hlubokého spánku a pomocí svého talentu hledá informace. Ale jeho snaha je marná. Neznámá síla ho odmrští zpět. Rušivé pole, jak to mladý mutant označí, je patrně vytvářeno živými tvory a brání mu v průniku vpřed. Jediná šance je tedy použít k průzkumu sondy.

Na palubě TOMCATu pracují Siganci na obnovení nejdůležitějších palubních funkcí. Od dosažení bludného Holanďana se objevilo několik E'Valenterů, kteří jsou zřejmě pány stanice. Také SHECAT, druhý Katsugo, stojí ve stejné místnosti a v bezprostřední blízkosti. SHECAT zasáhlo pět cizích nožů. Žádná zbraň ale neprorazila pancíř robota úplně. Siganci v TOMCATu dávají posádce SHECATu proto dobrou šanci na přežití. Alexandr Woodi pozoruje s velikým zármutkem, jak několik E'Valenterů ohledává mrtvolu Guckyho. E'Valenterové přitom odeberou Iltovi několik vzorků kůže a slin k dalšímu průzkumu. Nože stále ještě trčí hluboko v těle Ilta a s naprostou jistotou museli způsobit smrt. Když do místnosti vstoupí jeden z tajemných bojovníků, E'Valenterové se stáhnou. Je zřejmé, že se E'Valenterové hrozivého bojovníka bojí. Býkovitá bytost s černobíle flekatou kulovou hlavou se přiblíží k mrtvému mutantovi a několik minut drží v rukou nůž zabodnutý do Guckyho prsou. Pak bytost pomalu zbraň vysune ven.

Na palubě LEIFA ERIKSSONA učiní Rhodan rozhodnutí. Rezident cítí, že se každá minuta počítá a dá svým křižníkům rozkaz k útoku na asteroid. Oba zbylé Soloniové křižníky tvoří přitom přední voj a vypojí obranné prostředky bludného Holanďana. Překvapivý útok je úspěšný. Posádka už nedokáže více zdvihnout ochranné štíty. Rhodan se domnívá, že projektory byly zničené při prvních výstřelech obou křižníků. Pomocné čluny LEIFA ERIKSSONA vytvoří rušící síť kolem bludného Holanďana a zabrání tak jakémukoliv hypervysílání.

Siganci v TOMCATu učiní neuvěřitelný objev. Když hrozivý bojovník vytáhne nůž z Iltových prsou, začíná tělo myšoba cukat! Nejedná se přitom o svalové tiky mrtvého těla. Myšob žije! Nůž Ilta nezabil, ale jen ochromil! E'Valenterové se zřejmě pokouší myšoba naklonovat, jsou ale nejspíše u konce se svými vědomostmi. Myšob může sice trochu dýchat, ale jeho poškozené srdce může pumpovat krev jen stěží. Pak se v hale objeví několik dalších bojovníků. Siganci tuší, že se bytosti pokusí myšoba vyslechnout i přes jeho špatný stav. Podaří se navázat kontakt se SHECATem a druhá siganská posádka hlásí stav nouze. Také SHECAT je zřejmě funkční, protože jeho zaměřovače hlásí mnohé exploze a otřesy na povrchu bludného holanďana. Cizinci se stáhnou pryč, následováni E'Valentery. TOMCAT, SHECAT a myšob zůstanou sami. Brzy na to se planetoid začne silně třást a objeví se jedovatý dým. Někdo na zřejmě na planetoid zaútočil a pálí ze všech sil! Siganci se rozhodnou jednat. Když se oba Katsugo vzájemně osvobodí od nožů, zaútočí TOMCAT proti bojovým robotům E'Valenterů. SHECAT brání skleněný stůl, na kterém leží těžce zraněný myšob. Sigance nestojí obrana proti útočníkům žádné úsilí, protože nedisponují ochrannými štíty. Zatímco se terranská pěchota začne pronikat do základny a nenaráží na žádný větší odpor, vezme SHECAT Guckyho do vnitřní dutiny, která sloužila jako past pro Bostiche. TAMCAT se stará o ochranu a postaví se útočícím E'Valenterům. Guckyho stav se ale rapidně zhoršuje. Rána na hrudi začíná opět silně krvácet. Siganka Tynka Mintcoo nevidí jinou možnost než nouzovou operaci. Přibližně desetkrát menší specialistka USO pronikne ránou do Ilta a svaří roztrhané žíly pomocí malého termožářiče. To by mělo myšoba udržet naživu.

Při postupu na povrch, kde Siganci doufají, že narazí na terrranské oddíly, narazí oba Katsugo na skupinu cizinců. Cizí bojovníci se pohybují mrštně a rychle přichystají svoje nože. Siganci musí jednat rychle. Jako poslední možnost nasadí TOMCAT zbraň, kterou až dosud nikdy nepoužil. Transformační dělo! Jako poslední možnost sebeobrany dopraví Siganci malou, energetickou kouli do těla útočníka, které je okamžitě uvolněnou energií roztrženo. Jeden po druhém útočníci padají, poslední se pokusí těžce zraněný uniknout.

Také na povrchu se postup oddílů zastaví, když pěchota narazí na strašlivé bojovníky. Potom co několik vojáků padne za oběť létajícím nožům, přijme vojsko radiogram od robotů a změní strategii boje. Bojoví roboti Tara-V-Uh nasadí své transformační děla a během několika sekund odrazí hrozivé útočníky. Pak je z nenadání zaměřena silná, energetická aktivita v nitru bludného Holanďana. Rhodan odvolá svá vojska, neboť se domnívá, že jde o sebedestrukční mechanismus. Pěchota se stáhne co nejrychleji zpět a v poslední minutě se podaří oběma Katsugo dostat na povrch planetoidu a vyrazí do volného vesmíru. Poté co jsou TOMCAT a SHECAT zachyceni, zanikne bludný Holanďan v jasné explozi. Gucky je okamžitě transportován do medostanice LEIFA ERIKSSONA, kde ho stabilizují. Lékaři dávají dobrou naději, že se myšob znovu uzdraví. Jako kořist se podařilo jednomu Katsugovi přinést z bludného Holanďana jeden pytlík se zvláštním nožem. Kromě toho zajistila pěchota náklad mikrostojků i s řídícími jednotkami. Jedná se zřejmě o ony tajemné mikropřístroje, které použil Trah Rogue při první návštěvě Země.