Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2112
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2112
Název:Nezvěstní v Tradomu
(Verschollen in Tradom)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Zeměpán z Pombaru - mezi piráty a E'Valentery
Hlavní postavy románu:

Ikanema Two - Zeměpán z Pombaru vypráví o svém životě

Perry Rhodan - Pozemšťan čeká na návrat svého zvěda

Ascarde - Riškanský Kara se musí vypořádat se svým slibem

Inckaz - velitelka pirátské lodi vyznačující se brutalitou

Zatímco se Terranci a Arkonidané zařizují na planetě Jankar a ukrývají své vlajkové lodě do chvatně vybudovaných podzemních hangárů, vzrůstá Rhodanova starost o opožděný průzkumný křižník FÉNIX. Na palubě lodi se nachází mezi jinými Gucky a oba Katsugos TOMCAT a SHECAT. Rhodan ví o nebezpečí, které může v cizí galaxii Tradom číhat a rozhodne se ještě jeden den počkat. Poté je odhodlán vyslat pátrací komanda.

Ve stejné době na planetě Pombar, v okrajové oblasti Tradomu. Ikanema Two, Zeměpán planety, učiní důležité rozhodnutí. Rád by předal svůj úřad do rukou svých pěti dětí, aby mohl předvečer života strávit v míru a věnovat se vlastním zájmům. Na podnět Zeměpána je uspořádána malá slavnost. Oslava je ale znenadání přerušena policejními oddíly říše. Bezcitné jednání E'Valenterů je šokující. Zaútočí na shromážděné, zatknou Zeměpána a jeho děti, zabijí některé z přítomných a celou palácovou stráž. Velitelem E'Valenterů je Ikanema Two obviněn z nepřátelských aktivit vůči říši, což se v Tradomu trestá smrtí. E'Valenterové s sebou vezmou celou vládní rodinu a ohlásí brzký odlet na Sivkadam. Sivkadem je pro Ikanema Two pojem, neboť planeta je známá jako svět mučení. Pro většinu obětí již není návratu. Až do odvozu jsou Zeměpán a jeho uvězněni. Ve věži paláce čekají na transport. Zatímco Ikanema Two z vězení pozoruje blízké tržiště, doléhají na něj jeho děti s otázkami na obinění E'Valenterů. Zeměpán na otázky odpovídá. Zatímco začíná vypravovat svůj dějiny, které vedou do časů, ve kterých byl ještě mladý a studentem, zpozoruje Zeměpán zvláštní huňatou bytost, která se v doprovodu dvou silných robotů prochází po tržišti. Zeměpán cizince na okamžik pozoruje, ale pak se odvrátí ke svým dětem, které chtějí slyšet jeho dějiny.

V minulosti:

Ikanema Two opustil svou planetu na palubě ZORNIČKY. Jeho cílem byla planeta Zaujanji, 90 světelných let daleko, na které chce Ikanema Two ukončit studium. ZORNIČKA je stará loď pro přepravu osob, na palubě jsou cestující z mnoha národů Tradomu. Komfort a pohodlí na lodi se dá stěží označit za dostačující, ale cestující si nestěžují. Na palubě Ikanema Two pozná Ascarde, ženkou Riškanskou Karu. Mladý Ikanema okamžitě cítí, že ho filozofka přitahuje, a oba stráví celé noci rokováním o všech možných oblastech života. Oba proto sotva vnímají, jak plyne čas a ubíhá cesta. Ale klidná cesta je znenadání přerušena, když loď napadnou piráti. Neomalené bytosti vkročí na palubu ZORNIČKY a s krajní brutalitou se postaví proti cestujícím. Mnoho pasažérů je prostě zabito. Jiní, kteří pirátům připadají jako užiteční, jsou zajati a vzati do otroctví. Mezi vězni je také Ikanema Two, který na pirátské lodi prožije peklo. Tělesné a duševní mučení, bezcitná krutost a ponižování jsou od nynějška všední věcí pro mladého Pombarena. Jeho zvláštní astronavigátorské schopnosti mu zajistí službu v centrále pirátské lodi a trochu zmírní jeho utrpení. Nebezpečí zabití, ale nadále trvá. Naděje na vysvobození neexistuje a Pombare již brzy zapomene, jak dlouho už je v moci pirátů. Potom, zdánlivě po nekonečně dlouhé době, se situace náhle změní. Pirátská loď je napadena pořádkovými silami Tradomu. Jako vnikli piráti do ZORNIČKY, tak vniknou E'Valenterové do pirátské lodi. Ikanema Two zahořkle zjistí, že oba útoky se od sebe svou brutalitou skoro neliší. Také E'Valenterové zabijí většinu pirátů a ještě ke všemu téměř nedělají rozdíl mezi piráty a otroky. Nejhorší je pro Pombarena poznání, že E'Valenterové piráty nenapadli kvůli spravedlnosti, nebo aby osvobodily vězně z jejich utrpení, ale jedině proto, že velitel pirátů nezaplatil daně. Teprve když velitel pirátů při mučení přizná, že Ikanema Two je otrok a je na palubě lodi proti své vůli, situace se pro Ikanema Two trochu zlepší.

E'Valenterové vysadí mladého Pombarena na nějaké planetě, která má jméno Aeusen XIV. Je to chladný a liduprázdný svět, velice stísněné místo. Když je Ikanema Two vysazen na okraji jednoho velikého města, krátce na to zpozoruje, jak se lodi E'Valenterů formují nad hlavním městem. Pak Pombare nechce věřit svým očím! E'Valenterové zaútočí na město palubními zbraněmi a srovnají domy se zemí! Aeusen XIV, zřejmě rebelská kolonie, zažívá poslední minuty. A přesně na takovou planetu E'Valenterové vysadili mladého Pombarena...

Jankar, 22. listopadu 1311 NGL:

FÉNIX se stále ještě nevrátil na Jankar. Rhodan je krajně znepokojen. Ve vzdálenosti 185.000 světelných let zaměřili terranští vědci zářící energetický fenomén, který může vytvářet jedině PULS! S vysokou pravděpodobnosti se tu nachází centrum cizího Thoregonu. Kromě toho zpozorují výzvědné lodě poblíž Hvězdného okna, jak se speciální Katamary přitahují gigantické kosmické stanice. Pravděpodobně budou sloužit k experimentu k překonání bariéry ve Hvězdném okně. Pokud se vládcům Tradomu podaří bariéru překonat, byla by cesta do Mléčné dráhy pro skoro 22.000 Katamarů volná.