Perry Rhodan 2111 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2111
Název:Mališské molo
(Die Malische Mole)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
SOL dosahuje Wassermalu - setkání na okraji galaxie
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se vydává na tajemnou LOTERII

Mohodeh Kascha - poslední Kimbaner ví o Wassermalu víc, než říká

Icho Tolot - Haluťan se stává důležitým spojencem u LOTERIE

Sfonoci - Šedý Marlite je zodpovědný za Mališské molo

Galaxie Wassermal je téměř na dosah, ale získat přístup k Pangalaktickým statistikům nebude tak jednoduché, jak se čekalo. Každý příchozí, a těch jsou stovky, je nejdříve zaveden oklikou k Mališenskému molu, obrovskému vesmírnému nádraží. Tam se musí návštěvník, který se chce dostat k Pangalaktickým statistikům, podrobit zkoušce, tzv. LOTERII. LOTERIE není jen zkouška, ale jak Atlan brzy pozná, také obchod. Vstupní poplatek většinou probíhá transferem zboží. Aby náklady uhradil, nabídne Atlan jeden hypertrop, přístroj se kterým se muže z hyperprostoru načerpat libovolné množství energie. Zboží je přijato a SOL je připuštěná k LOTERII. Mohodeh Kascha LOTERII už dávno zná, Kimbaner zkoušku v minulosti skládal, ale bohužel neuspěl. To byl hlavní důvod, proč Kimbaner při své první cestě do Wassermalu nepronikl k Panglaktickým statistikům. I když galaxie Wassermal působí absolutně mírumilovně, zvnějšku nad ní bdí Dobrý duch z Wassermalu, a uvnitř Princválečnici, něco na způsob vojenských koloniálních oddílů galaxie. Nedovolený průnik je tedy spojen s určitým rizikem. Další skupina bytostí, která si říká Vědomostní makléři, jak se zdá rovněž profituje z LOTERIE. Vyřazený tým z LOTERIE musí buď dva roky čekat a pak zkusit své štěstí znovu, nebo se před odletem obrátit na Vědomostní makléře, kteří své vědomosti za peníze prodají. Vědomostní makléři si vyhrazují právo nakládat s vědomostmi stejně jako Pangalaktiční statistikové. Pravda ale vypadá úplně jinak. Atlan, který si práci Vědomostních makléřů prověřuje, dojde k závěru, že vědomosti, které obchodníci nabízejí, jsou velice omezené. Sice disponují určitými vědomostmi o vesmírných souvislostech, ale jsou nedokonalé. Ze dvou otázek testu mohou Vědomostní makléři zodpovědět jen jednu a dokonce i tato odpověď má trhliny. Atlan se proto rozhodne zříct se jejich služeb a dává přednost zkusit šanci v LOTERII.

Sfonoci, tzv. šedý Marlite, je zodpovědný za Mališské molo a brzy na to rozpozná status, který Atlan díky své Rytířské auře nosí. A i když je aura "inaktivní", jsou zástupci Rytířských řádů, kosmokratů a chaotarchů v oblasti Wassermalu neradi trpěni. Dotazem u Pangalaktických statistiků ale zjistí, že Atlan je jedním ze dvou posledních Rytířů Hlubiny a že se zřeknul kosmokratů. Sfonoci, kterému Mohodeh Kascha prokazuje velkou důvěru, je jak se zdá s touto informací spokojen, a pustí Atlana, Kaschu a Tolota k LOTERII.

LOTERIE vypadá jinak, než si její účastníci představovali. Na jednom virtuálním hřišti, páchnoucí bažině, musí účastníci svá vlastní holografická vyobrazení postavit proti velkému množství příšer a ostatním zkoušeným. Tým SOL si nejdříve vede dobře, ale pak odpadne jako první Kascha, pak Atlan a těsně před koncem i Tolot. Podle pravidel LOTERIE je tímto SOL zakázán vlet do Wassermalu. Atlan se ale ihned rozhodne vletět do galaxie i bez oficiálního povolení. Ale tak daleko nemusí zajít, protože SOL dostane pomoc z vyšších míst. Dobrý duch z Wassermalu se vysloví pro výjimku z pravidel a delegace SOL vedená Atlanem může vstoupit do tzv. Mališské džunky. Tento kosmický dopravní prostředek přenáší výherce LOTERIE ke Galaktickým statistikům, zatímco SOL zůstane na místě a bude čekat na návrat svých lidí.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál