Perry Rhodan 2003 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2003
Název:Blokovací peruť
(Blockadegeschwader)
Autor:Rainer Castor
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:11.1.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Kryzový případ Olymp začíná - nasazuje se Aagenfeltova bariéra
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranský Rezident vyhlašuje karanténu nad Olympem a dalšími planetami

Sackx Prakma - Vědec z planety Olymp informovaný o Aagenfeltově bariéře

Critta Lohffeld - Terranská matematickologička prožije "křest ohněm" za kosmické bitvy

Bostich I. - Imperátor z Arkonu chce rozšiřovat Krystalické impérium

SPL se marně snaží dozvědět se na Arkonu něco o osudu Reginalda Bulla. Arkonská tajná služba Tu-Ra-Cel ho tam však převezla. K Tu-Ra-Cel zřejmě patří lidé v pozadí, kteří kdysi z Gaumarola da Bostiche udělali ze slabocha Imperátora Arkonu. Nyní Bostich I. už vládu pevně drží v rukou1) a Tu-Ra-Cel je jeho nejdůležitějším mocenským nástrojem.

12. května 1303 NGL, třetí den po Cistolo Khanově návratu na Terru, se Perry Rhodan obrací osobně na Bostiche, ale arkonský Imperátor tvrdí, že o pobytu Reginalda Bulla nic neví. Arkonský vpád do soustavy Orion-Delta označuje Bostich jako vojenský manévr, ke kterému ho vyzval gubernátor Xerkran-Par. Kromě toho upozorňuje na to, že Topsid byl kdysi částí arkonského Impéria2).

Po rozhovoru je Rhodan od profesora dr. Galana Wojtyceka3) informovaný, že jeho syn Michael je propuštěn z kliniky Kuntami3). Sedm let musel Michael Rhodan strávit v regeneračních nádrží, protože odstranění fragmentů čipu z jeho těla4) způsobilo tak hluboké škody, že skoro celé tělo muselo být obnoveno s pomocí vypěstovaných orgánů. Když při svém prvním probuzení spatří Perryho Rhodana, zhroutí se. Sice mu pomohl pohled na svého otce, který ho Torricovi osobnosti zbavil, ale náhle si uvědomí všechny odpornosti, které jako Torric spáchal5). Bude nutná pětiletá terapie, aby se Michael Rhodan naučil své trauma ovládnou a zbavil se myšlenek na sebevraždu. Dr. Wojtycek sděluje Rhodanovi, že ho jeho syn chce varovat.

Perry Rhodan se ale nemůže postarat o svého syna, protože se v posledních dnech opakovaně objevili arkonské průzkumné lodě v blízkosti Boscykovi hvězdy. S LEIFEM ERIKSSONEM ostartuje proto Rhodan ihned na Olymp.

Rhodanova nová vlajková loď, S.N.C. 1-08-11, byla 15. dubna slavnostně pokřtěna Reginaldem Bulem na Luně za hudby skupiny INTERKOSMO6). V prstencovém zesílení nesou OBJEVITELSKÉ lodě šedesát stometrových křižníků, ze kterých je polovina vylepšené třídy CERES a druhá třídy VESTA. K nim patří ještě sto diskovitých mikro-jetů a dvě stě bojových kluzáků na bázi shiftů třídy SHOGUN. 1800 metrů měřící OBJEVITEL se důsledně vybavena zálohovacím systémeme, kde je vedle špičkové HighTech agregátů použito také čistě mechanické řešení. Kromě metagravového pohonu mají lodi třídy OBJEVITEL pro nouzové případy také malý transiční agregát. Pokud se jedná o bojovou sílu, je LEIF ERIKSSON srovnatelný s ultrabitevními loděmi třídy GALAXIE v Solárním impériu.

Velitelkou je Epsalanka Pearl TenWafer, která velela již na Perry Rhodanově předchozí vlajkové lodi ODYSSEUS. I mnoho dalších členů posádky LEIFA ERIKSSONA pochází z lodi ODYSSEUS. První pilot je Claudio Rminios. Jeho zástupkyně Klyna Valerys je poslední marťankou, protože se narodila 4. února 1217 NGL, těsně před evakuováním bývalé čtvrté planety7) Slunce. Rádiové a zaměřovací systémy spadají pod Plophosana Lautera Broch'ta, zbraňové systémy pod Rudyna8) Tete »Blueboy« Kramanlockyho. Palubním technikem je A.A. Cordable narozený na Nosmo, který velí oddělení palubních strojů, a Swoon Szam-Soon je zástupcem palubního inženýra. Jako palubní šéflékař pracuje Aras Prak-Noy. Velitelem šesti flotil pomocných křižníků je Rudo K'Renzer9). Jeho zástupkyní, zároveň velitelka křižníků VESTA a pozemních komand, je Ertrusanka Reca Baretus10). Vědecké oddíly jsou vedeny biochemičkou Zougonwanou Lee. Šéfkou oddělení pozitroniko-syntroniky je matematickologička a hyperdimová informatička Critta Lohfeld, která se rozhodujícím způsobem podílela na vývoji K-hráze. S kmmenovou posádkou, posádkou pomocných člunů a pozemními oddíly má LEIF ERIKSSON na palubě celkem čtyři tisíce mužů.

V soustavě Boscykovi hvězdy je umístěno čtyřiadvacet STRÁŽNÝCH lodí blokovací perutě 7 až 12. Jejich úkolem je v případě útoku vybudovat Aagenfeltovu bariéru. K jejímu vytvoření vysílají za velké spotřeby energie pětidimenzionální vlny, které interferují s hyperpoly a násilně přeruší jejich nadsvětelný pohon a je jedno, jestli zasažené loď používá metagrav, lineární nebo transiční pohon. Virtuální vysílací antény extrémně cenných, osmset metrů měřících lodí STRÁŽCE jsou umístněny do prstencového zesílení. Při vytváření Aagenfeltovy bariéry musí čtyři lodě blokovací perutě manévrovat přesně synchronně. Ke kompletnímu pokrytí celé sluneční soustavy je potřeba šest perutí, přičemž stejně se dá zastavit jen osmdesát procent útočníků. Kromě Olympu jsou další blokovací perutě umístěné u Terry, Ertrusu, Nosmo11) a Epsalu.

Po příletu k Boscykově hvězdě svolá Perry Rhodan poradu v LEIFU ERIKSONOVI, které se účastní Humphrey »Blue« Parrot, velitel zdejší blokovací perutě, jeho první důstojník Terbot Hovv, a Sachx Prakma, Parrotovi přidělený spojovací vědec Olympské vlády. Krátce po tom vyhlásí poprvé »Krizový případ blokáda«, což je právě vybudováni Aagenfeltovy bariéry. Na hyperfrekvencích je vysíláno varovné hlášení, že od nynějška je vlet do soustavy Boscykovy hvězdy spojen s nebezpečím života.

Zároveň dá Keon'athor Zeirron, velitel eskadry sedmnácté imperiální flotily Gos'Tussan, svým lodím rozkaz k útoku na Olymp. Na své důstojníky působí podivně nepřítomným dojmem. Z osmi tisíc arkonských lodí, které 15. května přilétají k Boscykově hvězdě, jich 6400 zachytí Aagenfeltova bariéra. Polovina z nich je dimenzionálním transmiterem odhozena do hyperprostoru. Ostatní padnou za oběť třem tisícům lodím domovské flotily Olympu. 1600 bojových lodí Gos'Tussanu prolétne Aagenfeltovou bariérou bez potíží. Ačkoliv nasadí KorraVir, lodě Olympu a křižníky LEIFA ERRIKSSONA se jim postaví, protože jsou podporovány velkoposyntronikou KNÍŽE ROGER, která je chráněna K-hrází. Bezprostředně před tím, než je jeho vlajková loď TIGA RANTON zničena, procitne Zeirron zmatený z tranzu a umírá na srdeční infarkt.

Protože Bostich v rádiovém rozhovoru Perry Rhodana ujišťuje, že ani on, ani Mascant Kraschyn nepřikázali útok na Olymp, získá terranský rezident podezření, že Zeirron byl ovládána Morkhero Seelenquellem12). Dává rozkaz aby i Sluneční soustava a systémy Kreit, Normon a Vono byly chráněny Aagenfeltovou bariérou.

Když se vrátí na Zemi, dozví se Perry Rhodan, že jeho syn opustil Sluneční soustavu s neznámým cílem12).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál