Perry Rhodan 2002 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2002
Název:Nasazení pro Bullyho
(Einsatz für Bully)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:4.1.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Komando mutantů na Topsidu - Gucky bojuje za svého nejlepšího přítele
Hlavní postavy románu:

Gucky - myšob chce zachránit svého nejstaršího přítele

Cistolo Khan - bývalý komisař LSP velí komandu

Yala Reyes - mladá telepatky jde do své první akce

Goa Zefferphaum - Mladý sugestor je občas nespolehlivý

Xerkran-Par - gubernátor Topsiderů se staví na odpor

Kraschyn - Mascant Arkonidanů nechává stíhat mutanty

Když se VASCO DA GAMA perfektně chráněná před zaměřením dostane do systému Orion-Delta, nechá se Cistolo Khan a jeho komando s dvěma roboty TARA-P-UH do transmiteru, který kdysi dávno SPL umístila v nitru gubernátorova paláce v megaplanině Groogwain. Ke Khanově skupině patří kromě Guckyho také dva mladí mutanti z SPL-mutanské školy »Wuriu Sengu« 1) na Mimasu telepatka Yala Reyes a sugestor Goa Zefferphaun. Mnohokrát musí nasadit své parasíly, aby zabránili svému odhalení. Že při tom dochází ke smrti inteligentních živých tvorů, zatěžuje zejména senzibilního Zefferphauna. Díky své nezkušenosti a nervozity z prvního nasazení nakonec mutanti sami na sebe svedou pozornost Arkonidanů. Gucky sice oba přenese do bezpečí, ale Arkonidani nyní vědí, že se terranští agenti s parapsychickými vlohami zdržují na Topsidu. Kormě parapastí nasadí Mascant Kraschyn PÍPÁTKO, přístroj, ze kterého vychází pronikavé psionické pískání, který mutantům způsobuje značné bolesti. Yala Reyes a Goa Zefferphaun musejí být paralyzováni.

Kromě toho se Mascant pokouší vyvolávat tlak na gubernátora Xerkan-Para, ten ale obratně zdžuje všechny práce. Topsider ví, že Arkonidané jsou vojensky daleko vyspělejší, a nechá pro jistotu tajně zatknout třicet arkonských vojáků, které chce použít jako rukojmí proti Kraschynovi. Na druhé straně tak Xerkran-Par neúmyslně udělal LSP laskavost.

I přes vliv PÍPÁTKA objeví nakonec Gucky vězení delegace LSP. Dvacet jejich členů se mu podaří osvobodit, ale Rezidenční ministr a nositel státního tajemství Reginald Bull byl Arkonidany odvezen pryč. Na rozkaz Xerkran-Para svedou topsidští vojáci Arkonidany ze stopy a pomohou tak Terrancům uniknout zpět. Protože ale Arkonidané mezitím objevili všechny skryté trasmitery SLP, je Cistolo Khan odkázán na přímou podporu od gubernátora. Ten ale odmítne povolit použití topsidského transmiteru, takže Goa Zefferphaun musí nasadit své sugestorské vlohy. Terranci uniknou na VASCO DA GAMA.

Během letu domů se oba mutanti rozhodnou, opustit SPL, protože se už nechtějí více účastnit takovýchto akcí.

Po hlášení Cistolo Khana 9. května 1303 NGL je Perry Rhodanovi jasné, že arkonský útok na systém Orion-Delta byl proveden jen kvůli zatčení Reginalda Bulla.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!