Perry Rhodan 2001 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2001
Název:Mutantova odysea
(Odysee eines Mutanten)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:28.12.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1285 NGL1303 NGL = 48724890
Z Yorname na Terru - mladík přemýšlí o zemi Dommrath
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Solární Rezident je vzorem mnoha mutantů

Trim Marath - Monochrom-mutant nemá žádné zdokumentované schopnosti

Startac Schroeder - Mladý teleportér se stává poradcem

Moharion Mawreyová - Rezidenční ministryně se staví za mladého mutanta

Morkhero Seelenquell - Hrozivá moc zasáhne Terru

Po rozhovoru s Julianem Tifflorem, Rezidenčním ministrem pro zahraniční politiku se Perry Rhodan rozhodne vznést oficiální diplomatický dotaz na Xerkran-Para, gubernátora z Topsidu, na osud Hanzovní delegace vedené Reginaldem Bullem. Místo hlavy státu Topsiderů odpoví Mascant Krashyn1), vrchní velitel sedmnácté flotily. Arkonidan tvrdí, že o terranské delegaci nic neví. Rhodan vyšle komando pod velením Cistolo Khana, které má osvobodit Bullovu skupinu. Pomáhat jim má myšob Gucky. 7. května 1303 odstartuje VASCO DA GAMA pod velením Kay Znamara společně se sedmi dalšími loďmi třídy OBJEVITEL s Khanovým oddílem na palubě směrem k Topsidu.

Mezitím probíhající vyšetřování Tautmo Aagenfeltova atentátu nedává žádné odpovědi na to, co za ním stálo. 7. května ale syntronická operátorka Senta Romiko pracující uvnitř NATHANA zcela bez motivace vyvolá energetické přetížení a bezprostředně potom podlehne srdečnímu infarktu. Andor Cruz Rubardo, velitel OBJEVITELSKÉ lodi IBN BATTUTA, chce přinutit posádku k nepovolenému letu na Gatas, a zabije sám sebe, když ho první důstojník Raldon Streeler krátce na to zbaví velení. Po obědě v restauraci Marco Polo v Solární rezidenci se turista George Burnett několikrát pokusí hodit svého šestiročního syna Jeunea přes zábradlí vyhlídkové plošiny. Dostane srdeční infarkt, stejně jako redaktorka Terra-TV, která neočekávaně začne škrtit svého kolegu. Totéž se stane ještě dvěma dalším osobám. Další muž se zabije laserovou pilkou, kterou krátce předtím ohrožoval cestující v metru.

Jelikož zvláštní události vypadají na práci sugestora nebo hypnotizéra a nedůvěra šéfa SPL Noviela Residora k zakládání mutantních škol se ukázala jako oprávněná, vzpomene si Perry Rhodan na varování, které mu Moharion Mawreyová dala před Aagenfeltovým atentátem. Ministryně vyprávěla Rhodanovy životopis mladého mutanta Trima Maratha:

Trim Marath se 2. října 1285 NGL narodil jako syn Netaha a Elary Marathových na lesnaté planetě Yorname. Křestní jméno dostal podle vzpomínky své matky na předka Trimotheuse Ackarena, který žil na Horrikosu. Trim od narození trpí achromatopsií a jako malé dítě ho opakovaně postihují záchvaty řevu a křečovitého pláče. Prožil, jak Heliot navštívil Zemi2). Matka se snažila utajit jeho nadpřirozený talent, odevšad ale k němu pronikaly cizí vlivy a on začal podnikat experimenty, při který jeho vědomí opustilo tělo. Zážitek, jak Ramihyn 6. dubna 1291 NGL zuřil v Terranini, způsobil mladíkovo zhroucení. Uzavírá se do stavu kompletní apatie, čehož se nejprve vzdá, když mu matka pohorozí lékařským vyšetřením na Saturnově měsíci Mimasu. Přesto se ale izoluje čím dál tím více.

Když je Trimu Marathovi dvanáct let, přichází na Yorname Moharion Mawreyová se svým spolupracovníkem Orfanem Riltauem. Oba zpozorují u chlapce nejsilnější psionický potenciál ze všech dosud známých monochrom-mutantů. Protože si Trim Marath Perry Rhodana váží, je okamžitě připraven nastoupit do mutantské školy Fellmera Lloyda. K jeho padesáti spolužákům patří telepatka a sugestorka Darine Hyduková, teleportér Alfred Degrees, empat Hugh Prosant a zaměřovač Stanley Refeder, který se vyvinul v proroka, který může nahlédnout do vyšších oblastí existence. Jeden z nejsilnějších mutantů je telekinet Linus Roppor, který je sice už čtyřiadvacet let starý, ale duševně zaostalý, protože na jeho domovském světě jsou všichni mutanti zadržováni v nedůstojných podmínkách.

Protože mu telepatické pozdravy Hydukové způsobují bolesti hlavy, ale hlavně kvůli jeho nejednoznačnému psí-nadání dostane se Trim Marath ve škole od začátku do role outsidera. Pouze teleporter a zaměřovač Startac Schroeder se s ním snaží spřátelit.

Bezprostředně před svými čtrnáctými narozeninami na podzim 1299 NGL cítí Trim Marath, jak se kdesi v Mléčné dráze narodil Morkhero Seelenquell. Kvůli obrovské psionické erupci upadne do komatu a cítí, že má být první obětí monstra, které se žíví dušemi jiných. Začne ale bojovat proti tomu, aby byl zatažen do mocenské říše Morkhero Seelenquella, do neskutečné země Dommrath4), do místa bez jakéhokoliv vztažného bodu, které zároveň existuje v nadčasové přítomnosti. Mladý mutant se ubrání vábení a probudí se z komatu. Ačkoliv se v následujících letech neustále cítí být »pupeční šňůrou« spojený s Morkhero Seelenquellem, nemůže zjistit nic o jeho vzhledu nebo povaze5). Začátkem května 1303 NGL konečně zpozoruje, že se Morkhero Seelenquell vynořil v Solární rezidenci.

Po tomto vyprávění by Perry Rhodan rád poznal Trima Maratha.

Před tím ale 9. května se Lernet Pranka, učitel fyziky v mutantské škole Fellmera Lloyda vyptává Trima Maratha na hyperfyzikální podmínky panující v zemi Dommrath a namíří na něj paprskomet. Linus Roppor zabrání vraždě pomocí svých telekinetických sil a Pranka zemře na selhání srdce.

Rhodan nechá všechny důležité osoby vybavit PsIso sítěmi, které je mají ochránít proti vlivu Morkhero Seelenquella. Když Trim Marath navštíví spoleně se Startac Schroederem Rezidenta, pozná, že monstrum se vynořilo přímo v Solární rezidenci. Společně se Rhodan, Marath a teleportér postaví proti Morkhero Seelenquellovi, který pomocí technika Arsenig-Sorghe-Flinta chce Rezidenci přimět k pádu. Když Rhodan na něj promluví, Morkhero Seelenquell se okamžitě stáhne zpět. Protože zároveň v Solární rezidenci probíhá několik sabotáží, dospěje Rhodan k závěru, že Morkhero Seelenquell může ovládat současně několik osob.

Po návratu do mutantské školy je vědomí Trim Maratha znovu Morkero Seelenquellem zataženo do hrozivé země Dommrath, a mladý monochrom-mutant znovu upadne do komatu. Díky společnému úsilí všech spolužáků se ale jeho vědomí osvobodí a vrátí se zpět do jeho těla. Trim Marath se Startac Schroederovou pomocí odhalí jiným mladým mutantům, že jeho paraschopnost spočívá v tom, že se může napojit na zvlášť velké psionické zdroje. Mladí mutanti, nyní jeho spiklenci, slíbí, že jeho schopnosti udrží v tajnosti. Vědí, že Morkhero Seelenquell jednoho dne znovu přijde na Zemi a bude chtít jejich hlavy6).

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál