Perry Rhodan 1018 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1018
Název:Betšidové a lovec
(Die Betschiden und der Jäger)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Tři z Chircoolu - v masce mutantů
Hlavní postavy románu:

Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie - Betšidové v masce mutantů

Firsenq, Versellu a Spottlos - obyvatelé Keryanu

Barkhaden - lovec lidí

Kersyl - člen Bratrstva

Krane, který se jmenuje Sterm, zbaví Surfo Mallagana Prodheimer-Fenkena Fisenqua, který chce domnělého Aiského mutanta doprovázet.

Mezitím se Brether Faddon a Scoutie dostanou u farmy Tarta Versellua do pasti, přičemž je Scoutie zraněna na noze. Mallagan, který je o nehodě informován a chce svým přátelům pomoci, objeví mezi Prodheimer-Fenkeny, kteří oba Betšidy nakládají do kluzáku, aby je vydali bezpečnosti, Firsenqua. Pozná, že byl vlákán do pasti, stáhne se zpět a skryje se s podporou skutečného Aiského mutanta Spottlose. Když ho pronásledovatelé znovu zaženou do úzkých, odvede ho Sterm do svého úkrytu. Teprve když je Betšidovi jasné, že se nachází ve stanici bezpečnosti, dá se Krane poznat jako Barkhaden. Lovec, který rovněž nosí dva Spoodie a bratrstvo nenávidí, je přesvědčen, že Věštec z Krandhoru bude mít o tři Betšidy velký zájem.

Během brutální akce jsou Faddon a Scoutie mezitím osvobozeni komandem Bratrstva pod velením Krana Kersyla. Nakonec Kersylova skupina dostane Mallagana po výbuchu trhaviny ve stanici bezpečnosti do bezpečí. Barkhaden je přitom těžce zraněn.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál