Perry Rhodan Neo 264 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 264
Název:Leticronova lest
(Leticrons List)
Autor:Rüdiger Schäfer
Cyklus:5.epocha / Temná doba Arkonu
Vydáno poprvé:29. října 2021
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 2102, 2107
Hlavní postavy románu:

Thomas Rhodan da Zoltral

Harkon z Bass-Tethu

Reginald Bull

Ronald Tekener

Leticron

Před téměř sedmdesáti lety se astronaut Perry Rhodan stal prvním člověkem, který se setkal s mimozemšťany. Od té doby lidstvo rozšířilo sféru svého vlivu a kolonizovalo vzdálené sluneční soustavy.

V roce 2102 se však Země a Měsíc nečekaně dostanou do vzdálené kulové hvězdokupy M 3. Rhodan se vydává s vesmírnou lodí SOL tuto událost zvrátit a uvízne 10‘000 let v minulosti.

Zatímco Perry Rhodan a jeho společníci zkoumají příčinu tohoto časového posunu, obsadili Supertěžcí domovskou Sluneční soustavu. Reginald Bull a ostatní představitelé Terranské unie se musí Leticronovi a jeho vojákům podřídit.

Proti Supertěžkým se v tajnosti snaží bojovat skupina odporu s cílem překazit jejich plány. S čím však povstalci nepočítali, je LETICRONOVA LEST...


Pět měsíců poté, co Země a Měsíc zmizely během pokusu zabránit bratrovražedné válce mezi Terrou a jejími kolonisty, se Supertěžcí usídlili ve Slunečné soustavě a pokračují ve své expanzi. Postupně mění domovskou soustavu, ale i terranské kolonie v továrnu na zbraně. Zotročili však také další národy, jako jsou Ferroni a Topsiderové, kteří musí pracovat pro Leticronův velký cíl – dobytí Andromedy.

Reginald Bull se i pod Leticronovou vládou snaží zachovat co nejvíce svobod pro zbývající Terrance na Marsu a dalších místech ve Sluneční soustavě. I odbojová skupina Ares pod vedením tajemného muže jménem Zeus musí ustoupit, mají-li být zachovány křehké ústupky.

Je však mnoho lidí, kteří musí trpět pod nadvládou Gon-Mekarů. Jedním z nich je Harkon z Bass-Tethu. Akonan uvízl na Marsu během přesunu Země a Měsíce do soustavy Akon. Pozitronický specialista se chce ve skutečnosti jen dostat domů a za tímto účelem získá přístup k zašifrovaným informacím Terranců i Supertěžkých. To však nezůstane bez povšimnutí na dlouhou dobu. Harkon je zajat a odvezen do převýchovného tábora Supertěžkých. Tam odhalí ještě další tajemství a v zoufalství se obrátí na Ares.

Thomas Rhodan da Zoltral a Ronald Tekener dostanou od Dia příkaz Akonana osvobodit, což se jim podaří. Ale Leticron s tím počítá. Chce z Rhodanova syna udělat svého spojence a nastraží na něj past. Jako návnadu použije něco, čemu Thomas nemůže odolat – zázračně probuzenou Jessicu Tekenerovou.

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál