Perry Rhodan Neo 263 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 263
Název:První kaskáda
(Die erste Kaskade)
Autor:Rainer Schorm
Cyklus:5.epocha / Temná doba Arkonu
Vydáno poprvé:15. října 2021
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Sofgart

Arbaraith

Akkran

Som z Kopplaru

Mak u Kopplaru

Migyl ze Senthoru

Před téměř sedmdesáti lety se astronaut Perry Rhodan stal prvním člověkem, který se setkal s mimozemšťany. Od té doby lidstvo rozšířilo sféru svého vlivu a kolonizovalo vzdálené sluneční soustavy.

V roce 2102 se však Země a Měsíc nečekaně dostanou do vzdálené kulové hvězdokupy M 3. Rhodan se vydává s vesmírnou lodí SOL tuto událost zvrátit a uvízne 10‘000 let v minulosti.

V Mléčné dráze v této době zuří krutá válka mezi Arkonidany a Maahky. Brzy se do ní zapletou i terranští vesmírní cestovatelé. Protože hledají cestu zpět do současnosti, vydávají se po stopách tajemného artefaktu do centra Arkonského impéria.

Tam Arkonidan Sofgart a Oxtorňan Omar Hawk narazí na informace o hrozivém incidentu. Mohl by dramaticky změnit osud Mléčné dráhy – příčinou je PRVNÍ KASKÁDA…


Arkonidan Sofgart společně s Oxtorňanem Omarem Hawkem a jeho okrillem Watsonem navštíví Arkon I, aby zjistili, proč se SOL dostala do minulosti Arkonského impéria. Naslouchá svému vnitřnímu hlasu a také F'Atkoru a jeho atoraktům.

S pomocí padělaného speciálního povolení vyhledají Karminsuulský archiv. Právě tam Sofgart před lety obdržel první atorakt.

Archiv rozpozná Sofgarta jako potomka prvních Arkonidanů a ukáže mu historii jeho předků, která začala útěkem Liduuri ze soustavy Solt. Dozvídá se příběh o tom, jak vznikli Akonané a jak se z nich později stali Arkonidané.

Nejdůležitějším poznatkem je však to, proč je SOL a zejména pak její palubní pozitronika SENECA zde v minulosti. Po tisíciletí se nejprve Akonané a později i Arkonidané potýkali s pozůstatky kvantového stínu ve svých pozitronikách. Jak se pozitronické systémy stávaly inteligentnějšími, dosáhli tzv. kaskády, a tím vzniku umělé inteligence, která chce zotročit a zničit všechny biologické formy života.

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál