Perry Rhodan Neo 262 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 262
Název:Čas naruby
(Die Zeit aus den Fugen)
Autor:Kai Hirdt
Cyklus:5.epocha / Temná doba Arkonu
Vydáno poprvé:1. října 2021
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Lexx da Perkoll

Atlan da Gonozal

Mirona Thetin

Perry Rhodan

Před téměř sedmdesáti lety se astronaut Perry Rhodan stal prvním člověkem, který se setkal s mimozemšťany. Od té doby lidstvo rozšířilo sféru svého vlivu a kolonizovalo vzdálené sluneční soustavy.

V roce 2102 se však Země a Měsíc nečekaně dostanou do vzdálené kulové hvězdokupy M 3. Rhodan se vydává s vesmírnou lodí SOL tuto událost zvrátit a uvízne 10‘000 let v minulosti.

V Mléčné dráze v této době zuří krutá válka mezi Arkonidany a Maahky. Brzy se do ní zapletou i terranští vesmírní cestovatelé. Maahkové se totiž dostali k informacím, které jsou klíčové pro průběh války.

Atlan a Perry Rhodan chtějí získat příslušné dokumenty a zabránit tak pádu Arkonského impéria. Tím však ohrožují svou budoucnost - a je možné, že se díky jejich činům dostane ČAS NARUBY...


Cestou na Arkon SOL přijímá nouzové volání od arkonidských jednotek napadených Maahky. I přesto, že se Atlan chce vyhnout dalším střetům, Drokhaus da Tilquam navrhuje, aby zakročil, protože morálka posádky je na bodě mrazu. Maahkové ohrožující kolonii na Mubolu nejsou pro činkovitou loď z budoucnosti žádným problémem. Atlan také zjišťuje, že velitelem arkonidské flotily, které pomohli, je jeho starý přítel z akademie Mertor da Khazil. Thora si však uvědomí, že Mubol je ve skutečnosti Rumarbat IV, kde byly Arkonidané zdecimováni, protože v bitvě zemřel jeden z jejích předků, Rinkon da Zoltral, poradce imperátora. Atlan si je vědom, že by neměli zasahovat do běhu minulých událostí, a tak ustupuje, i když ví, jaký osud na jeho přítele a mubolské kolonisty čeká.

Celisté Lexx da Perkoll, Ires ter Haljen, Dibitor Suti a Deral Karam jsou nasazeni do soustavy Forlon, která byla napadena Maahky. Jejich nejdůležitějším úkolem je však zajistit, aby byl opraven hyperradiový přenosový řetězec, protože jedna z jeho stanic, která se nachází v soustavě, byla nahrazena stanicí nepřátel. Hyperzprávy by se tak sice dostaly na Arkon, ale až poté, co by byly zachyceny a nejspíše také pozměněny Maahky. Čtveřice agentů má tak za úkol dostat se na stanici. Tam nalézají důležitou zprávu poslanou krystalickým princem na Arkon.

Také SOL se dostává do soustavy Forlon, kde se dozvídá o přerušení řetězce. Atlan ví, že přesně v této době v minulosti poslal z Larsafu III plány na konvertorové dělo. Rozhodne se je proto zajistit a předat dál na Arkon, a proto zaútočí na jednu z maahkských stanic. Informace najdou u arkonidského Celisty Lexxe da Perkoll, jsou však zašifrované a da Perkoll je očividně jediný, kdo je umí rozluštit. Ve skutečnosti je však prolhaným špiónem a jedním z Mistrů ostrovů, který je zde na vlastní tajné misi.

Mirona Thetin se tak musí opět vžít do role Faktoru I, aby da Perkollovi ukradla plány, aniž by se o tom Atlan dozvěděl. Zdá se však, že da Perkollova loajalita nepatří ani Arkonidanům, ani Mistrům ostrovů. Nakonec se Atlanovi a posádce lodi ani navzdory velkým osobním ztrátám plány nepodaří získat a zdá se, že změna časové linie je tak nevyhnutelná.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál